ДОКТОРИ ХЕРОЈИ! Дијагноза тешка, рак још тежи, али СРПСКИ ЛЕКАРИ су за само 20 МИНУТА СПАСИЛИ ИВАНУ!
Над пацијенткињом са узнапредовалим канцером грлића материце хирурзи у ГАК "Народни фронт" морали су да изведу опсежну операцију како би зауставили ширење болести.
Ивана (52) лежи на операционом столу ГАК "Народни фронт". Тачно је осам сати ујутру и она је у дубокој анестезији.
Скалпел пара кожу стомака и управо почиње борба за њен живот. Дијагноза је рак грлића материце.
Узнапредовао је и њу у наредних сат и по очекује вађење свих лимфних жлезда у малој карлици, одвајање материце захваћене раком, јајовода и јајника и на крају њихово вађење. Случајност, Ивана започиње свој пут ка излечењу баш на Светски дан борбе против рака, који се обележава данас.
РХМЗ УПОЗОРАВА! Време се од данас ДРАСТИЧНО МЕЊА: Нагло ЗАХЛАЂЕЊЕ и МРАЗ, а ево до када ће трајати!
ВЛАСНИЦИ СТАРИХ АУТОМОБИЛА СЕ ХВАТАЈУ ЗА ГЛАВУ: Више од 500.000 возила неће моћи да прође ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД
"ТЕШКО ЈЕ КАД НЕМАШ НИЈЕДНУ СМЕРНИЦУ" Пријатељице Српкиње нестале у Канади деле беџеве са СЛАЂАНИНИМ ЛИКОМ (ФОТО)
- Одлучили смо да изведемо такозвану тоталну хистеректомију, да извадимо све јер је рак захватио целу материцу - каже један од хирурга у сали др Јован Рудић.
Траје отварање стомака, док проф. др Владимир Пажин, начелник хирургије и онкологије у ГАК "Народни фронт", каже да се годишње у клиници уради од 80 до 100 таквих операција.
- Та врста рака скоро да не даје симптоме, изузев крварења при односу. Када узнапредује, појављују се болови у препонама, ногама, малој карлици. Ту су и проблеми са столицом, жене углавном имају затвор - прича он.
Већ је 8.20 и трбух је скроз отворен.
- Оперативно поље је спремно. Следи вађење лимфних жлезда, прво с леве, а потом с десне стране - додаје др Милена Церовић.
У том часу већ су биле спремне посудице у којима ће завршити све извађене жлезде. Затим је прва већ убачена, изгледа као ткиво бордо боје. Оне ће заједно с материцом, јајоводима и јаницима бити послате на патохистолошки налаз.
Др Пажин наводи да је Србија тренутно на петом месту у Европи по броју умрлих и новооболелих жена од те врсте канцера.
- Пацијенткиња је једна од 1.300, колико их годишње оболи, а у истом периоду их умре 450. Инциденца или учесталост те врсте канцера у популацији је 23 жене на 100.000 становника. У Аустралији је, на пример, једна жена на тај број становника. Али то је зато што је тамо препоручена вакцинација против ХПВ вируса, који изазивају рак. Ипак, за разлику од других врста гинеколошких канцера, овај је лакше открити јер је грлић материце изложен прегледу - објашњава др Пажин.
У том часу спретне руке хирурга већ су припремиле органе за вађење и материца, јајоводи и јајници били су у рукама др Рудића.
Исповест Стефана, српског студента из Вухана: Налазимо се у карантину, ево у каквим УСЛОВИМА
СРБИ ИЗ ВУХАНА СЛЕТЕЛИ У ФРАНЦУСКУ: Чека их КАРАНТИН од две недеље на АЗУРНОЈ ОБАЛИ
КОРАНОВИРУС СМАЊИО ЦЕНЕ НАФТЕ: Затварање многобројних компанија, КИНА У МИНУСУ!
Уплатили сте једно, добили сасвим друго? Ове КОРАКЕ предузмите уколико вас је туристичка агенција ПРЕВАРИЛА
Пластичне платне картице одлазе у заборав? Интересовање за дигиталне валуте све веће!