КАКО ЈЕ КЕКА ШИРИО БИЗНИС: Дрога, некретнине, фудбалери и ЈЕДАН ТРАКТОР?
Драган Стојановић Кека (42) је слободан човек јер је у Србији застарила оптужница за тешку крађу - једина коју је имао у Србији, иако је повезиван са ликвидацијама и шверцом дроге. Сада, када против њега нема судског поступка, могуће је да се Кека, након десет година, врати у Србију.
Кекина криминална група је основана 90-их година, а услов да неко уђе у њу био је да су чланови досад већ извршили неко убиство или покушали неког да убију. Чланови групе нису презали ни од силовања, разбојништава, изнуде, уцена, насиља, крађа аутомобила и трговине дрогом. Што су били бруталнији у злочину, тако им је растао углед у клану. И сам вођа је сумњичен за убиство Горана Сибиновића, али није било доказа за пријаву, а камоли оптужницу.
Група је зарађивала доста, а Стојановић је део зараде решио да убаци у легалне токове, тако што је паре прао кроз градњу у престоници. И добит се само повећавала.
ИСТРАГА О УБИСТВУ ПЕВАЧИЦЕ: Муж Зоран каже да нису поново саслушани, открива РАЗЛОГ ПОСЕТЕ ПОЛИЦИЈИ
То му, међутим, није било довољно па је бизнис проширио и на фудбалере. Био је менаџер из сенке, његовог имена нигде није било у папирима, али је руководио трансферима фудбалера Црвене звезде, али и најљућег ривала, посебно прве деценије овог века. Још се у спортским, али и полицијским круговима прича како је Кека својевремено једног фудбалера црвено-белих, који је касније постао и репрезентативац, узео под своје тако што је његовом оцу купио трактор. Свим тим младим фудбалерима Стојановић је пружао оно што клуб није могао: живот на високој нози, везе са атрактивним девојкама, скупе аутомобиле. Заузврат највећи део колача када су одлазили у иностране клубове, узимао је он. Осим фудбалера, под патронатом је имао и неке певаче, који су запали у велике дугове, махим због коцке, па им је Кека пружио новчану "помоћ".
Са тиме је наставио и после одласка из Србије, након убиства Горана Мијатовића Мите, вође бежанијског клана, 5. октобра 2006. године. Иако се веровало да иза те ликвидације стоји Стојановић и његова криминална организација, то није било могуће доказати. Чак ни сазнање даје вођу "бежанијаца" убио Славиша Билинац, држављанин БиХ, није помогло да се прикупе докази против Стојановића, јер главноосумњичени за убиство Мијатовића није ухапшен, и његова судбина до данас није позната, мада се верује да је убијен.
Ликвидације Кекиних сарадника
Јануар 2015: Убијен је Милош Миловановић.
Мај 2013: Убијен је Немања Лонцовић, власник ресторана "Хацијенда Родизио" у Београду, такође близак сарадник Стојановића.
Април 2013: Убијен је Милош Љубеновић, Кекин човек задужен за прање новца.
Април 2012: Убијен је Вујадин Пејановић (34) - Вуле Балави, за кога се веровало да је руководио Кекиним пословима у Србији.
Стојановић се после убиства Мијатовића склонио у Јужну Америку, где је имао сараднике од којих је набављао кокаин, и са њима организовао кријумчарење и продају. Ни удаљеност од родног града није допринела томе да Кекин утицај ослаби у Србији. После његовог одласка из Србије, помињало се да су он и његова група планирали убиство тадашњег министа полиције Драгана Јочића и директора полиције Милорада Вељовића. Чак је ухапшен његов сарадник Иван Боровчанин, међутим, није оптужен.
Кека се везује и за навијалке немире у Ђенови, када је у октобру 2010. прекинута утакцима Италија - Србија у квалификацијама за Европско првенство. Главни актер је био Иван Богданов, али је наводно Кека руководио дивљањем српских навијача, и то због преласка голмана Владимира Стојковића у Партизан. Ни за то није било доказа, али је голман Стојковић после Ђенове добио полицијско обезбеђење.
НИШ НА НОГАМА ЗБОГ НЕСТАЛОГ ДЕЧАКА! Породица очајна: "Можда су га већ одвели преко границе!"
Убрзо, у мају 2011. Стојановић је опет био у центру пажње када је у Бразилу ухапшена група Срба, осумњичена за трговину дрогом. Иако је одмах саопштено да је међу ухапшенима и Кека, убрзо је то демантовано. Управо је тај деманти разлог за сумњу да је Стојановић потплатио и тамошњу власт и извукао се од кривичног гоњења и затвора.
Причало се да је Стојановић и у Бразилу постао бизнисмен који улаже у градњу. За то време, у Београду је убијено неколико његових сарадника, али то није обезглавило групу која је наставила са старим пословма.