Кључне мере којих се морате придржавати ако сте прележали корону: Кризни штаб поставио јасна упутства! (ВИДЕО)
Према последњим подацима Министарства здравља, на респираторима у болницама широм земље налазе се 143 особе.
У Републици Србији су до 15 часова 29. јула 2020. године регистрована укупно 24.892 потврђена случаја COVID 19, а оно што занима све грађане јесте то како треба да се понашају пацијенти након прележане короне, који су савети и мере којих треба да се придржавају?
На ово питање нашег портала одговорила је директорка Института за јавно здравље "Милан Јовановић Батут" Верица Јовановић која је истакла да пацијенти било да су клинички лечени или не, морају додатно да воде рачуна о свом здрављу и исхрани, не замарају се и не враћају у пуним капацитетима редовним активностима.
ДР ГОЈКОВИЋ УПОЗОРИО: Морамо да се понашамо у складу са свим препорукама, посебан АПЕЛ ЗА РОДИТЕЉЕ
ЗАШТО НЕМА ДР ДАРИЈЕ? Појавио се списак чланова Кризног штаба, али на њему није омиљена српска докторка!
"ДАЛЕКО СМО ОД КОЛЕКТИВНОГ ИМУНИТЕТА": Др Јанковић саопштио и не тако добре вести
-Када се заврши ток и клиничка манифестација болести од ковида и када то утврди лекар, особа се из болничке установе упућује кући на лечење и потребно је да наредне две недеље буде нешто мање активна и да једе избалансирану исхрану, да се не замара физички, да максимално се окрене оздрављењу и оснаживању својих капацитета и снаге. У том периоду није инфективна, пре пуштања се особа тестира и негативан тест показује да је особа спремна за колектив. Након одређеног периода треба да се утврди колику је заштиту организам стекао, раде се серолошка испитивања и да ли особа има антитела која га штите. Уколико особе немају антитела, то не значи да су незаштићене, огранима развија и друге начине и одбрамбене механизме, само су ти механизми слабији - рекла је директорка Института за јавно здравље "Милан Јовановић Батут" Верица Јовановић за портал СрбијаДанас.
-Они који су имали слабу болничку слику и нису лечени болнички,
након десет дана са симптомима и након додатна три дана без симптома довољан је показатељ да особа не мора да се тестира, већ је спремна за враћање редовним активностима, то препоручује и Светска здравствена организација – рекла је директорка Института за јавно здравље "Милан Јовановић Батут" Верица Јовановић.Директорка Батута је рекла да особе и које нису имале јаке симптоме и озбиљну клиничку слику морају водити рачуна и не излагати се превеликим напорима и да ПЦР тестирање представља једно од основних начина за регистровање болести.
- Клинички критеријуми су такође веома значајни за постављање дијагнозе на ковид-19 - рекла је она.
Од последњег извештаја тестирани су узорци 9.653 особе од којих су 372 позитивне, саопштено је на конференцији за медије Кризног штаба за сузбијање епидемије корона вируса. До 15 часова у Републици Србији тестиране су укупно 650.744 особе које су испуњавале критеријуме дефиниције случаја.
Према последњим подацима Министарства здравља, на респираторима у болницама широм земље налазе се 143 особе, чак 13 мање него током јучерашњег дана. У последња 24 часа преминуло је 7 особа од коронавируса. Укупан број преминулих од почетка епидемије је 558.
СПАЈАЊЕ ДРУГОГ ПИКА И ДРУГОГ ТАЛАСА КОРОНЕ! Да ли ће се на јесен десити оно од чега сви страхујемо?
"БЕОГРАД ЈЕ ПРАВА ТЕМПИРАНА БОМБА"! Др Кон: Чим грађани чују да је стабилизација, понашају се као да је све прошло
"И РАНИЈЕ САМ УПОЗОРАВАО" Др Тиодоровић забринут због оних који имају ОБОСТРАНУ УПАЛУ ПЛУЋА
"БОРИТЕ СЕ ЗА ВАЗДУХ КАО ДА СЕ ПЕЊЕТЕ НА ХИМАЛАЈЕ: Стефан из Куршумлије лавовски се борио против вируса
"ДОК НАШИ ЉУДИ НЕ ВИДЕ НЕКОГ СВОГ ОБОЛЕЛОГ, НЕ ПОШТУЈУ МЕРЕ": Др Кон никад оштрије о поштовању правила