Крагујевац обележио 39 година рада Завода за ургентну медицину
Завод за ургентну медицину Крагујевац обележио је 39.година рада.
Завод за ургентну медицину Крагујевац је 39 година рада обележио свечаном академијом на којој су запосленима у овој установи, донаторима, привредним предузећима, предузетницима, здравственим, образовним и социјалним установама, јавним предузећима, удружењима и појединцима уручене захвалнице, медаље и плакете и највише признање „Повеља за допринос у раду и развоју Завода“ коју је добило Министарство здравља.
ЕВО НА КОЈИМ ЛОКАЦИЈАМА су ангажоване екипе ЈКП "Јавно осветљење" ДАНАС У БЕОГРАДУ!
НАЈСАВРЕМЕНИЈИ ЛЕКОВИ О ТРОШКУ ДРЖАВЕ: Нова ХПВ вакцина за српске пацијенте крајем маја
ЗИМА СЕ НЕ ПРЕДАЈЕ: Мразно јутро пробудило грађане - ево када можемо да очекујемо топлије време!
- Две године пандемије окупило је много пријатеља који су Заводу помогли да превазиђу све препреке на које смо наилазили, а данас је први пут прилика да их окупимо без страха од пандемије, без маски и растојања од једног метра - казала је в.д. директора Завода за ургентну медицину др Гордана Ђокић.
Она је додала да си се запослени у Заводу трудили да одговоре на сваки захтев и молбу, бринули о болесним члановима ужих породица колега, који су морали да буду на свом радном месту, а сви заједно бринули су се о 200.000 Крагујевчана, казала је др Ђокић и том приликом захвалила свима који су помагали током пандемије и суграђанима на разумевању и стрпљењу.
У име града Крагујевца тридесетдеветогодишњицу постојања и рада Завода за ургентну медицину, честитала је Сања Туцаковић, чланица Градског већа за локалну самоуправу.
- Почело се скромно, 1983. године у подруму Института за јавно здравље, са двадесетак здравствених радника, минималном опремом и једним теренским возилом. Данас, 39 година касније, Завод има преко 170 запослених и много се тога променило. Кренули су од Службе а данас су Завод за ургентну медицину, а град Крагујевац се трудио да обезбеди све неопходне услове, возила, опрему, зграду у којој су данас и све остало што је нужно за његов беспрекоран рад - подсетила је Сања Туцаковић.
Недавно су од Министарства здравља добили и девет нових возила, од којих су четири праве мале клинике.
Повеља за допринос у раду и развоју Завода највеће је признање које додељује ова здравствена установа. Установљена је 2020. године а први добитник био је град Крагујевац. Ове године Повеља је додељена Министарству здравља Републике Србије, која је уручена др Предрагу Саздановићу, државном секретару.
- Ово је јако специфична служба у којој не може свако да ради. Лекари и техничари који излазе на терен и свакога тренутка суочавају се са ургентним стањем треба да имају озбиљан етички, професионални и психолошки статус и поносни смо што смо данас у установи највишег могућег ранга. Након возила која су стигла у крагујевачки Завод за ургентну медицину и одличног простора који имају, неопходно је и кадровско ојачавање, не само у Крагујевцу, већ и свим другим службама хитне помоћи - казао је др Предраг Саздановић, државни секретар Министарства здравља и најавио да ће то бити један од приоритета Министарства здравља у наредном периоду.