Мистерија манастира Крепичевац у клисури Радованске реке - звона на звонику поклон су великог српског владара
Манастир Крепичевац налази се на 4 км северно од села Јабланице, у клисури Радовањске реке. Крепичевац је мала тролисна градевина из XVI века, без кубета. Грађен је под утицајем моравске школе.
Манастир је живописан али су само мање површине живописа сацуване. Фреско-сликарство овог манастира доста је вредно и управо је то разлог због чега се овај манастир нашао на листи значајних споменика културе.
СОКОБАЊА ЧУВА ОД ЗАБОРАВА: Колевка културно-историјских знаменитости
СРПСКА АТИНА: Упознајте један од најлепших градова наше земље
Најбоље су сачувани делови фресака у припрати који представљају ктиторску композицију (Георгије, син војводе Радула, са моделом цркве у руци, његова жена Зора и син Манојло). Манастир Крепичевац има зидани иконостас са неколико сачуваних икона – Христа, Богородице, Св. Јована, Благовести. Крепичевац је женски манастир.
Порта манастира окружена је са јужне стране попторним бедемом, са северне стране попторним бедемом и кулом звоником, са источне стране манстирским гробљем, а са западне стране манастирске економије и виноградом. У периоду од 1936-1939. године подигнут је северни поптпорни зид колонада и звоник. Колонада повезује храм са кулом звоником. Звона на звонику су поклон кнеза Милоша из 1833. године.
Црква Светог Оца Николаја Чудотворца има три слоја живописа. Остале су само представе Пресвете Богородице са малим Христом у медаљону, која се налази на своду данашњег наоса и фреска Архангела Михаила у нишина западној фасади цркве. Фреске су радене по нацртима Стеве Тодоровица, а живописао их је његов ученик сликар из Књажевца Милисав Марковиц. У склопу велике обнове манастира Буково 1887. године урађен је и нов иконостас.
Иконостас је био поручен из Аустрије. Представља солидан дуборезачки рад од липовог дрвета полиран златом.Иконостас цркве Светог Оца Николаја Чудотворца спада у вреднија ликовна остварења с краја XIX. века. До последњег рата Буково је поседовало 400 ха земље претежно шуме. Године 1891. иницијативом архимандрита Бујшица, основана је на манстирском имању државна пољопривредна школа за виноградарство и воћарство, која је по производњи вина позната и ван граница наше земље. Данас је Манстир Буково је мушки манстир и има 4 радионице: кројачку, столарску иконописачку и винарију.
Пројекат је финансиран из буџета општине Бољевац. Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.