МОРЕ ЉУДИ ЧЕКА ПОД ОСТРОГОМ: Хиљаде верника дошло да се поклони МОШТИМА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА и затражи ЧУДО! (ВИДЕО)
Велики број верника од синоћ стрпљиво чека да се поклони моштима Светог Василија Острошког Чудотворца.
У манастир Острог пристигле су хиљаде верника из Црне Горе, Србије, Републике Српске, Русије и разних крајева света уочи празника Светог Василија Острошког.
Бројне су групе верника сливају дошле су пешке или аутобусима и аутомобилима под Острошки манастир.
"Сам нас је СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ СПАСИО": Житељи Ниша верују да их је ЧУДОТВОРАЦ САЧУВАО од 2.000 касетних бомби
ДА ЛИ ИМА РАЗЛОГА ЗА ПАНИКУ И ДА ЛИ ЋЕ НАМ СЕ ПОНОВИТИ 2014. ГОДИНА? Метеоролог дао одговор на све спекулације
ЗВАЛИ СУ ИХ "НОЋНЕ ВЕШТИЦЕ": Имале су само карту, компас, светиљке и оловке, а терале су СТРАХ У КОСТИ Хитлеровој армади!
Велики број верника од синоћ стрпљиво чека да се поклони моштима Светог Василија Острошког Чудотворца. Српска православна црква и верници славе Светог Василија Острошког – великог чудотворца, чије се мошти чувају у манастиру Острог.
Православни верници овог светитеља поштују и светкују у свим српским земљама, а његова безбројна чуда препричавају се широм света.
СУДБИНА МЛАДИЋА ИЗ СЕКУРИЧА КОЈА ЈЕ ПОГОДИЛА СРБИЈУ: Прича о Милану (20) кога су родитељи ОСТАВИЛИ, сада има СРЕЋАН КРАЈ!
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА СА ВРЕМЕНОМ? Просечна температура у мају ГОДИНАМА ОКО 30, а сада ПОТПУНО ДРУГА ПРИЧА
ДЕСЕТ разлога ЗАШТО ИПАК ТРЕБА ДА ЈЕ КОРИСТИТЕ: Замењивање ћирилице латиницом је знак помањкања осећаја за лепо
У манастир Острог долазе људи и других вероисповести међу којима има и муслимана који пред моштима Василија Острошког траже спас и исцељење од тешких болести и мука које су их задесиле.
Велики српски светитељ родио се око 1610. године, у селу Мркоњићи у Херцеговини. Родитељи Петар и Ана били су веома побожни људи. На крштењу је добио име Стојан. Малог Стојана красила је изузетна бистрина и марљивост. Одгајан у духу православља и традиције, показивао је велику склоност ка доброчинству и молитви. Своју неизмерну доброту и љубав према ближњем исказивао је у сваком тренутку. Да би свога сина сачували од Турака и јаничара, родитељи су га одвели у оближњи манастир Завалу "да учи књигу", где је његов стриц јеромонах Серафим био игуман. У манастиру је Стојан у почетку био искушеник, обављао је редовна послушања и манастирске послове, али је пуно времена проводио у манастирској библиотеци читајући старе књиге. Брзо је схватао буквар, часослов, псалтир, као и прве молитве. За време Стојановог боравка, у манастиру је било веома живо: монаси су вредно радили, проводили време у библиотеци, фреско-сликарству. Одржавале су се тесне везе са Светом гором.