НАЈНОВИЈА ИНФОРМАЦИЈА ИЗ НИША! Трудница (34) НА РЕСПИРАТОРУ, познато у каквом се стању налази
Током ноћи је млада Врањанка пребачена са одељења пулмологије на анестезиологију где је прикључена на респиратор.
Ситуација у Нишу је озбиљна, мада се број новозаражених не мења драстично. Оно што јесте забрињавајуће, јесте клиничка слика хоспитализопваних која је сада врло озбиљна.
ЈУГ СРБИЈЕ У ПЛАМЕНУ КОРОНЕ: У Нишу нових 170 позитивних, 16 особа у критичном стању, заражена и деца
СИТУАЦИЈА У НАШОЈ ЗЕМЉИ ЈЕ АЛАРМАНТНА! У овом граду у Србији за месец дана заражено је ВИШЕ ОД 700 ЉУДИ
ЗАТВОРЕНА ДВА СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ХРАМА У БЕЧУ: Испитују се међусобни контакти свештеника и верника
Ноћас је трудница (34) из Врања, у шестом месецу трудноће, пребачена са Клинике за пулмологију на Клинику за анестезију и интензивну негу Клиничког центра Ниш због погоршаног стања.
- Због промене здравственог стања, жена која је била на кисеоничкој потпори пребачена је на одељење интензивне неге Клинике за анестезију и интензивну терапију и прикључена на респиратор - изјавио је данас Никола Марковић, портпарол Клиничког центра.
У каквом је стању сада, за ТВ Пинк говорио је директор клинике за анестезиологију, Радмило Јанковић.
- Трудници се ноћас стање погоршало, морали смо да је ставимо на механичку вентилацију. Њено стање јесте побољшано откако је на респиратору. Имамо још једну другу трудницу које је на интензивној нези анестезиологије, у 7. месецу трудноће је. Не могу да дајем прогнозе, незахвално је, стање је стабилно, надамо се да ће све бити у реду и да ће се породити у термину - рекао је и додао да у болници има више од 60 пацијената који су живитно угрожени.
О томе колико се стање пацијената брзо погоршава сведочи и случај младића из Лесковца.
- Он има само 21 годину, стање му се погоршало током транспорта. То погоршање почиње као обострана упала плућа и онда се долази до тешке клиничке слике - рекао је и још једном апеловао на све да носе маске и заштите се.
Истиче да су лекари изложени озбиљном изазову и да су сви пацијенти у озбиљном општем стању.
- Од обостране упале плућа врло брзо болест Ковид-19 добија системски карактер, а људство у КЦ је већ пет месеци на граници издржљивости. Ако будемо изложени већем приливу пацијената, уз овако тешке клиничке слике и овакво ангажовање целокупног особља и логистике, ситуација се може искомпликовати. Стање је засад стабилно и грађани југа Србије не треба да брину – ми овде можемо примити све пацијенте, све тешко оболеле и даћемо све од себе да спасемо њихове животе. Међутим, морамо бити свесни да је ситуација много озбиљнија него у марту и априлу – наводи др Јанковић за Пинк.