ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА НАШУ ЗЕМЉУ: Србија ће месечно производити и по ТРИ МИЛИОНА "Синофарм" вакцине
Сопствена производња вакцина, а у "Торлаку" се већ ради антиковид цепиво по руској технологији.
Почетак производње "синофарм" вакцине у нашој земљи очекује се од марта, најкасније у априлу, и то по три милиона доза месечно.
РАЗРЕШЕНА ДИЛЕМА! Докторка о примању вакцине против грипа и короне у ИСТО ВРЕМЕ - ово је једино ИСПРАВНО!
НОВОГОДИШЊА ДЕКОРАЦИЈА НОВИ УДАРАЦ НА ЏЕП: Неће вам се свидети цене јелки и украса, а ни најјефтинија опција
ДОКТОРКА ВЕЉКОВИЋ ОТКРИЛА НЕОБИЧНЕ ДЕТАЉЕ О НАШЕМ ПОРЕКЛУ: Срби поседују ДРУГАЧИЈИ ген, а његово име је ЈЕДИНСТВЕНО
Директорка РФЗО Сања Радојевић Шкодрић каже да је план да се прозводња одвија у две фазе:
- Прва фаза, која обухвата пуњење и паковање увезене супстанце, почеће већ у марту и априлу - каже Радојевић Шкодрић.
"Синофармова" вакцина прво ће се производити за Србију, а затим и за извоз у регион и остале земље.
- Велики произвођачи вакцина не бирају партнере тек тако. "Синофарм" је препознао Србију као сигурну земљу за производњу подједнако квалитетне, безбедне и ефикасне вакцине као што је она коју и сами производе. Веома смо поносни на изградњу фабрике вакцина у Србији. У тој фабрици ће се сада производити антиковид вакцине, али капацитети су предвиђени и за друге вакцине, или и за проширење капацитета - објаснила је директорка РФЗО.
Сопствена производња вакцина, а у "Торлаку" се већ ради антиковид цепиво по руској технологији, велика је предност за сваку земљу у време пандемије.
- Када имате сопствену, домаћу производњу, ви сте осигурали своју државу не само за довољне количине вакцина, већ и то да ћете моћи брзо да производите. Видимо да се у врло кратким временским периодима јављају нови сојеви и зато је важно да имате домаћу производњу, како бисте је прилагодили новим сојевима, а не да чекате и зависите од других произвођача - каже Сања Радојевић Шкодрић.
Србија све време има довољно антиковид вакцина, које је обезбедила пре него земље ЕУ, али стратегија је да се што више ослањамо на сопствене ресурсе, јер нико не зна како ће се одвијати пандемија.
Ситуација је сада мирнија у нашој земљи: у петак је потврђен 1.801 нови случај инфекције, док је 45 особа преминуло од последица ковида, али ни највећи оптимисти не верују да је ово последњи епидемијски талас.
Све је извесније и да се са трећом дозом не завршава имунизација и да ће морати да се настави са ревакцинацијом.