"Стање мог оца је озбиљно, али треба још нешто да знате" ОГЛАСИЛА СЕ ЋЕРКА СРПСКОГ ДОКТОРА ЛАЗИЋА
Хероју у белом поруке подршке путем друштвених мрежа редовно упућују многобројни грађани.
Здравствено стање чувеног нишког хирурга Миодрага Лазића данас је боље.
Његов колега Радмило Јанковић, директор Клинике за анестезиологију и интензивну терапију у којој је хоспитализован и доцтор Лазић, поставио је на Фејсбуку њихову заједничку фотографију уз хаштаг #boriselaki.
НЕСТОРОВИЋ САОПШТИО НОВЕ ВЕСТИ: Ево да ли има разлога за полицијски час 24 сата! Доктор открио НОВЕ МЕРЕ
Када Србија може да очекује укидање ванредног стања: Ако кренемо ОВИМ СЦЕНАРИОМ неће бити ЗАБРАНА И ОШТРИХ МЕРА
Како ће Србија славити овај Ускрс: Струка непоколебљиво најавила ОШТРИЈЕ МЕРЕ ЗА ПРАЗНИКЕ
Међутим, Јанковић није желео да прокоментарише у каквом је стању доктор Лазић. Ћерка чувеног др Лазића, Дарија Тодоровић, тврди да њен отац није био на респиратору.
- Његово стање јесте озбиљно, али никада није био на респиратору већ је на кисеонику. За све инфомације о његовом стању можете да питате министра Златибора Лончара. Уједно бих замолила и за дискретно обавештавање у оваквој ситуацији у којој смо се ми као породица нашли - стајало је у мејлу госпође Тодоровић.
Отац ургентне медицине и чувени ратни хирург, који је спасао небројано много живота током деведесетих година прошлог оболео је пре неколико дана, према писању медија, од корона вируса.
Хероју у белом поруке подршке путем друштвених мрежа редовно упућују многобројни грађани, бивши пацијенти, колеге, пријатељи, али и чланови Удружења VIII одреда - Илиџа Специјалне бригаде полиције Републике Српске, људи који су стварали и бранили Српску, људи којима др Лазић спасавао животе, поручују да су уверени да ће др Лазић и овај пут победити.
Др Миодраг Лазић рођен је у Земуну 31.5.1955. године, где је и завршио основну школу. Отац, официр, бива премештен у Ниш. У том граду Лазић завршава гимназију, а затим и студије медицине. Као студент, активно се бави спортом, одбојком и фудбалом.
Специјализацију из хирургије завршава на ВМА у Београду, у својој тридесетој години, и постаје један од најмлађих хирурга. Потом, годину дана ради у Војној болници у Нишу, а онда прелази на Хируршку клинику Клиничког центра, где и данас ради.