ОВО МОРАТЕ ДА ЗНАТЕ: У чему је разлика између ПРЕХЛАДЕ И ГРИПА, који су СИМПТОМИ и како да се ЛЕЧИТЕ
Домови здравља су опет пуни.
Сезона вируса одавно је почела, домови здравља су дупке пуни, али, иако у оба случаја треба да се обратите лекару, битно је знати како да грип разликујете од обичне прехладе.
САМО У TRAVELLAND-U: ФИРСТ МИНУТЕ ПОНУДЕ ЗА ЛЕТОВАЊЕ У ГРЧКОЈ У ХОТЕЛИМА СА 5 ЗВЕЗДИЦА
Страхује се због вируса у Србији: ЗАБРАЊЕНЕ посете болницама у НЕКОЛИКО градова!
СРПСКИ ЕПИДЕМИОЛОГ открива: Да ли је ОПАСНО јести кинеску храну и куповати у кинеским радњама због КОРОНАВИРУСА?
Иако су и прехлада и грип истог, вирусног порекла и преносе се на исти начин, они ипак нису истог интензитета јер прехлада има далеко блаже симптоме у односу на грип.
Прехлада наступа неколико дана након што особа "покупи" вирус, а симптоми се појављују постепено. С друге стране, грип "ломи" брзо, симптоми наступају већ после неколико сати, а одликује га изнемоглост.
- Разлика између прехладе и грипа је у томе што је код појаве грипа виша температура, која упорно траје и тешко се обара. Присутна је јака главобоља и малаксалост, са болом у мишићима, као и општа слабост. Пацијент је везан за постељу, губи апетит и одликује га лоше опште стање - каже педијатар Дејан Јонев из ДЗ "Симо Милошевић" са Чукарице.
Прехлада је по правилу безопасна и најчешће се повлачи без последица. Тешко ју је разликовати од грипа јер их изазивају исти вируси и имају заједничке симптоме. Прве назнаке су обично свраб и осећај жарења у грлу, који се постепено погоршавају. Најчешће су захваћени синуси и грло, а може се спустити и на бронхије.
- Вирозе се далеко лакше подносе. Температура је нижа, долази до појаве кашља, али нема малаксалости, главобоље, бола у мишићима и пацијент може знатно боље да функционише - додаје доктор Јонев.
Велике разлике у лечењу ова два вирусна обољења нема, али је битно обратити се лекару и не отписати симптоме у старту као прехладу, јер је могуће да вам се "прикрада" неко озбиљније вирусно обољење.
- Разлике у лечењу нема. У питању је терапија која се даје на основу симптома - лекови за скидање температуре, препарати за кашаљ, за нос, појачање имунитета. Препоручује се и лежање и уношење што више течности у организам - закључује доктор Јонев.
"Забринути смо, ПОШАЉИТЕ НАМ АВИОН" Драматична исповест Српкиње Снежане право из Кине!
КИНЕЗИ ИЗ ЗАРАЖЕНОГ ВУХАНА СТИЖУ У БЕОГРАД! Биће под надзором 24 сата!
ЛЕКАРИ УПОЗОРАВАЈУ: Можете да добијете коронавирус, а да немате никаве симптоме! Ово вас може спасити!
СРБИЈА ИЗДАЛА АПЕЛ СРБИМА У КИНИ! Упућена ХИТНА ПОМОЋ: Следи ЕВАКУАЦИЈА наших држављана!
ПРВИ СЛУЧАЈ КОРОНАВИРУСА У СРБИЈИ? Пацијент из Кине примљен у болницу, ипак је ЛАЖНА УЗБУНА