ОВОМ ВОДОМ СЕ У СРБИЈИ ВЕКОВИМА ЛЕЧЕ БОЛЕСНИ: Могу је дотаћи само они са чистом душом, а ако се пред вама искрене, ЗАБРИНИТЕ СЕ
Овом водом у давна времена лечили су се слепи, али и тешко болесна деца и стари људи
Често кажу да нам је природа дала све, само не знамо да искористимо то на прави начин. Многе лековите биљке, воће, поврће, ваздух, планине... Такође, одувек се у нашем народу веровало и у чуда, која је некада тешко објаснити, већ се везују за веру у Бога и хришћанство.
ТИХИ ХЕРОЈИ ВЕЛИКЕ ТРАГЕДИЈЕ У ОВЧАР БАЊИ: Скочили у ледену воду и сатима спашавали путнике који су пали са висећег моста
"НИЈЕ ТРЕБАЛО ДА ПРЕЖИВИМ" Потресна исповест мушкарца који се отровао печуркама: Оно што смо ми проживели не бих ником пожелео
ОПРЕЗ ЗА СВЕ ВОЗАЧЕ! Магла на ОВИМ деоницама отежава вожњу
Надомак Пријепоља, тачније на око 900 метара надморске висине и од варошице Ушће на Ибру, на само два километра од манастира Милешева, на врху стрме и стеновите литице налази се средњовековни град Милешавац. Уколико идете скривеним путем уз стрму литицу наићи ћете до пет монашких испосница, међу којима је она најчувенија испосница Светог Саве, у којој је он проводио своје монашке дане.
Легенда каже да је Свети Сава пролазећи овим крајевима застао да се одмори, дотакао извор и учинио благотворним и лековитим, што важи и дан данас. Верује се да се ова вода пред грешником или свађалицом укрива и да је могу дохватити само они који су чисте душе.
Вода на извору има 18 степени у свако доба године, а њена Пх вредност је 8,1. Богата је калцијумом, магнезијумом, бором, селеном и другим минералима. помаже у лечењу широког спектра болести, на првом месту инфекција везаних за бактерије рода Escherichia цоли, за лечење бактерија код мале деце, одраслих, трудница, рековалесцената, као и особа које су алергичне на одређене лекове. Поседује антиоксидансе, цинк, селен и силицијум и изузетно је благотворна у тешким редуктивним дијетама.
Прича се да су се овом водом у давна времена лечили слепи, али и тешко болесна деца и стари људи, па ова веровања постоје и данас. Зато многи туристи увек овде сврате, умију се и понесу воду у флашицама за здравље своје породице.
До пре пар година до овог светог места могло се доћи само уским, опасним стазама, али 2016. године урађено је камено степениште које много олакшава пут онима који се одлуче да посете ове место.
Због својих карактеристика кањон реке Милешевке је у 2000. године у Кембриџу проглашено за међународно значајно станиште птица.