ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ славног српског виолинисте! Испричао кроз какву је АГОНИЈУ прошао: "Рекли да не знају ништа док ме не отворе!"
Најпознатији српски виолиниста, и једно од најславнијих светских имена класичне музике данас, испричао је кроз какву је агонију прошао.
Стефан Миленковић, један од најзначајнијих виолиниста данашњице, открио је како је имао озбиљних здравствених проблема и како је размишљао да ли ће наставити да се и даље бави професионално музиком као виолиниста.
АТРАКЦИЈЕ ШИРОМ СРБИЈЕ - БЕСПЛАТНО! Поводом Светског дана туризма за грађане су отворена врата за ове локалитете
МИХОЉСКО ЛЕТО ПРЕД НАМА - СМЕЊИВАЋЕ СЕ КИША И СУНЦЕ: Вечерас почиње ЈЕСЕН, ово је детаљна временска прогноза за наредне дане!
ДВОРАНА СЕНКИ КОЈА НИКОГА НЕ ОСТАВЉА РАВНОДУШНИМ: Легенда која прати ову пећину је НЕВЕРОВАТНА (ФОТО)
- Са 30 година ми се десило да ми је процурео ливкор због неког напрезања. То стање је изузетно ретко. Када се то деси долази до пада притиска у глави и добијате нешто попут грчева јер мозак притиска нерве. И нема лека осим да легнете док се не закрпи та рупа. Годину дана су ме тестирали, нису могли да ми нађу о чему се ради - почео је причу Миленковић.
Како каже радили су му разне тестове, убризгавали му радиоактивни контраст.
- И онда зезну тест. Људи се жале на систем здравства, али морају да буду свесни да се грешке дешавају свуда у свету. Мени су усред Њујорка упропастили један тест којим треба да виде где то цури. А ја већ пола године на леђима - рекао је Миленковић у интервјуу за "Агеласт".
На крају је била операција.
- Операција је била експлоративна, како су објаснили – не знамо шта је док те не отоворимо - каже Миленковић и додаје да је, док му се све то дешавало први пут осетио шта значи изгубити самопоуздање и бити у депресији.
- Кад кажем депресија не мислим по системи ја сам депресиван већ се ради о физичком осећају. Чудно је то објаснити. То ми се десило само у том периоду. Отказао сам тада 90 посто концерата а задржао само најважније. То је била грешка. Јер ради се о огромном притиску а не вежбам колико иначе вежбам. Сам сам себи направио још већи притисак. Имао сам ноћима нападе панике. Ишао сам код кардилога али ми је рекао да је овако све у реду већ је све то последица стреса. Када су ме закрпили рекао сам себи – морам или да нађем начин да будем виолиниста без страха или ћу да престанем и да радим било шта друго - испричао је Стефан Миленковић.
Подсетимо, Миленковић је у току своје изузетне каријере наступао широм света, а онда је након три деценије живота у иностранству решио да се врати у Србију. Он је објаснио због чега су он и његова породица донели ову одлуку, али и истакао да повратак кући види као деопроцеса личне еволуције.
- Свака епоха има неке своје циљеве, своју динамику, своје сазревање и у овом тренутку ми смо дошли до критичне маске и критичне масе размишљања да смо на интелектуалном и емотивном плану спремни за овај корак. Родио нам се син 25. априла ове године и одлучили смо да размишљамо о томе шта је следећи корак, шта је оно што је логично за нас као фамилију и на личном и на професионалном нивоу - рекао је крајем 2020.
Према његовим речима, одговор на питање - где можемо бити близу нашој фамилији, где можемо да се вратимо и спојимо? - је имао спреман и то је само једно место - овде. Стефан је, међу бројним понудама, добио и да буде управник концертне дворане у Новом Саду
- Све је ово резултат добре воље, размишљања, енергије многих људи. Ту је и Нови Сад као европска престоница културе 2021. године, затим сам град, као и нова концертна сала коју отварамо 13. јануара са једним стриминг концертм у Камерату Нови Сад. Исто тако Србија ствара, иницијатива која је под покровитељством Кабинета председнице Владе. Све су то фактори који су нам на неки начин помогли да се одлучимо на овај корак, који је за нас узбудљив - објаснио је тада Миленковић.