АЛАРМАНТНО! ЗАБОРАВЉЕНЕ ПОЛНЕ БОЛЕСТИ ШИРЕ СЕ СРБИЈОМ: Отпорне су на лекове, а остављају катастрофалне последице
Преко 1.000 грађана Србије оболело од полно преносивих болести које остављају катастрофалне последице.
Сифилис и гонореја вребају на сваком кораку! Тако кажу најновији подаци института за јавно здравље "Др Милан Јовановић Батут", али и светске здравствене организације (СЗО).
Да ствар буде гора, према упозорењима лекара, поједни изазивачи инфекција постали су отпорни на антибиотике.
ЛЕТО ЈЕ СТИГЛО У СРБИЈУ! Уживајте у топлом и сунчаном викенду, следеће недеље ТРОПСКЕ ТЕМПЕРАТУРЕ!
КВАР У ОБРЕНОВЦУ: Чесме пресушиле због кратког споја у фабрици који је изазвала ЖИВОТИЊА!
Истовремено, када је реч о Србији, у групи болести које се доминантно преносе сексуалним контактом током прошле године је пријављено 206 случајева сифилиса, 71 случај гонореје и 879 случајева гениталне хламидијазе. У истом периоду регистровано је 179 особа којима је дијагностикована ХИВ инфекција.
- Код 62 особе је новорегистровано оболевање од сиде, док су 24 особе умрле од те болести - кажу у "Батуту".
Те алармантне податке поткрепљују и најновије информације СЗО да више од милион грађана планете свакога дана добију сифилис, гонореју, трихомонијазу и хламидију. Светске стручњаке посебно забрињава гонореја, јер се испоставило да је тешко излечива антибиотицима због отпорности бактерије која узрокује инфекцију на антибиотике.
Др Милан Бјекић, дерматовенеролог из престоничког Завода за кожне и венеричне болести, каже да су полне болести у Србији последњих десет година у порасту, а да предњачи сифилис, затим гонореја, а да је међу младима најчешћа хламидија.
СРБИЈАВОДЕ НАЛОЖИЛЕ: Укида се ванредна одбрана од поплава на подручју Србије!
ОЗБИЉНО УПОЗОРЕЊЕ! Ове лекове СВИ узимају БЕЗ РЕЦЕПТА, а могу бити СМРТОНОСНИ (ФОТО)
Одлазак "Хасанагинице": Преминула велика српска глумица!
- Тест на хламидију се ретко ради јер није рутински. Посебан проблем представља сифилис, болест која постоји преко 500 година, али о њој се дуго није размишљало, а та болест се, рецимо, веома често преноси оралним путем и та пљувачка је затим заразна. Нема симптоме и инфицирана особа не одлази код лекара, а затим се дешава да у другом стадијуму болести често лута, лечи се од алергија, а треба да се иде код венеролога. Проблем са гонорејом је то што се понављају нови сојеви бактерија, који све мање реагују на стандардне лекове. У светској литератури су сви одавно забринути због појаве супер бактерије гонореје која ће бити резистентна на антибиотике - каже Бјекић.