Србија имала ТРИ СУМЊИВА СЛУЧАЈА на КОРОНАВИРУС! ОВО су савети епидемиолога које ТРЕБА ПОШТОВАТИ!
Од три пацијента који су били сумњиви, један је наш, а друга двојица кинески држављани
Епидемиолог Градског завода за јавног здравље Предраг Кон изјавио је да се у Србији до сада појавило троје пацијената за које се сумњало да имају нови коронавирус, али се на срећу испоставило се да немају вуханску болест.
- Поред ова три случаја на Клиници за инфективне и тропске болести у Београду прегледано је још особа, али нису били дефинисани као сумњиви - појаснио је примаријус Кон.
Дан кад је Живко оболео од Марбурга: ОВА пошаст била УЖАСНИЈА од коронавируса, а сви смо је ЗАБОРАВИЛИ
Обреновчанин се јавља из Кине: "Све као у ХОРОРУ, свуда је ПУСТОШ, не знам да ли ћу моћи за Србију" (ВИДЕО)
ОБЈАВЉЕНИ ПРВИ РЕЗУЛТАТИ тестирања Срба из ВУХАНА: Откривено да ли ИМА ЗАРАЖЕНИХ кобним вирусом
Од три пацијента који су били сумњиви, један је наш, а друга двојица кинески држављани. Кон је на телевизији Пинк истакао да у Србији нема уопште коронавируса и прецизирао да су они који су били сумњиви били у изолацији на Инфективној клиници.
- Да нема коронавируса у Србији можемо да кажемо јер смо успоставили надзор и пратимо све. Ми смо имали три сумњива случаја у изолацији на Инфективној клиници. То су били људи са клиничким знацима. Један је чак имао и упалу плућа, али смо утврдили да немају коронавирус - рекао је Кон и додао да може да се деси да особа нема симптоме, а да је заражена овим вирусом. - Код кинеског коронавируса главна ствар је упала плућа, затим висока температура, јавља се кашаљ, а веома ретко кијавица.
Кон каже да је нови коронавирус озбиљна болест чији је репродукциони број преносивости тренутно 2,2 што значи да је баш преносива. Смртност је за сада, како каже, око два одсто, али ће сигурно бити нижа.
Позивајући се на радове који су објављени у стручним часописима каже да је инкубација у просеку пет до шест дана.
Иако је епицентар епидемије у Вухану ризик од инфекције коронавирусом постоји у свим местима где су регистровани случајеви оболевања.
Институт за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић Батут" издао је упутство у којима се грађанима Србије саветује да одложе планирана путовања у Кину због могућег ризика од заражавања, а уколико морају да путују наводи се како да се понашају:
- избегавање контакта са особама које имају знаке инфекције органа за дисање: кашаљ, кијање, цурење носа и повишену температуру
- избегавање масовних окупљања и боравка у простору где се налази велики број особа
- појачана и честа хигијена руку: прање водом и сапуном најмање 20 секунди, или ако то није могуће, коришћење алкохолних гелова за дезинфекцију руку, нарочито након контакта са оболелим особама или боравка у потенцијално угроженом подручју
- ношење маски преко уста и носа уколико се борави у простору где су масовна окупљања: аеродроми, железничке и аутобуске станице, градски и међуградски превоз...
- придржавање мера заштите од преношења инфекције код свих особа које осете симптоме инфекције органа за дисање: респираторна хигијена, одржавање одстојања од других особа, покривање уста и носа приликом кашљања или кијања папирним марамицама или рукавом у прегибу лакта, често прање руку...
- избегавање контакта са живим или мртвим дивљим или домаћим животињама.
СПАСАВАЊЕ СРБА ИЗ ВУХАНА: Четворица наших држављана у карантину на Азурној обали ЈЕДАН НИЈЕ ХТЕО ДА СЕ ЕВАКУИШЕ
ДА ЛИ ЈЕ БЕЗБЕДНО ПРИМАТИ ПАКЕТЕ ИЗ КИНЕ? Ево шта каже Светска здравствена организација
ШТА ТАЧНО КОРОНАВИРУС РАДИ ЉУДСКОМ ТЕЛУ? Не напада САМО ПЛУЋА, постоје ТРИ ТЕОРИЈЕ о настанку ОПАКЕ ПОШАСТИ
СРБИ У КАРАНТИНУ ДВЕ НЕДЕЉЕ! Чим слете у Француску иду у ИЗОЛАЦИЈУ, пријавио се ЈОШ ЈЕДАН наш држављанин
СРБИ СЕ НЕ ПЛАШЕ ВИРУСА! Наш суграђанин из Кине ОТКРИВА: "Враћамо се само ако уведу ВАНРЕДНО СТАЊЕ"