ТЕРОР МЕДВЕДА НА ГОЛИЈИ: Развалио тор у домаћинству и заклао највећу овцу у стаду, од ње остало само глава и кожа (ФОТО)
У Заводу за заштиту природе Србије истичу да на територији планине Голије тренутно има око 15 јединки медведа
Ни пуних месец дана није прошло од последњег напада на планини Голији, а медвед се поново вратио. Овај пут развалио је тор породице Гиздавић, прво усмртио а потом и појео овцу из стада.
НАЈНОВИЈИ КОРОНА ПРЕСЕК! Бројке у порасту, преминуло 46 особа: Спремна је нова мера против короне!
НОВЕ ЛОКАЦИЈЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈУ БЕОГРАЂАНА: У наредних неколико дана биће објављено где ће све бити отворени
СВЕ О "КОВИД ПРОПУСНИЦАМА" НА МЕДИЦИНСКОМ ФАКУЛТЕТУ Ристић: Студенти долазе у контакт са оболелима
- На тору је била откована једна даска и врата одшкринута, а затим смо угледали ногу од овце. Тек тад сам их пребројао и схватио да ми недостаје једна и то она највећа која је била у стаду. Медвед ју је извукао из тора, вукао неких стотинак метара до воде и ту појео. Остале су само глава и кожа од ње. Добро се угостио - рекао је Милан Гиздавић.
Ово није први пут да медведи праве велике проблеме у селу Девићи, до сада су закалали око десет грла и напали неколико мештана. Становници подно Голије страхују за животиње, али и за сопстевни живот. Свака шетња за њих представља опасност јер ове крупне животиње сада прилазе скроз близу кућама.
- Наше домаћинство и тор потпуно су осветљени, са пет сијалица. То медведа није спречило да приђе и направи штету. Одувек је дивљачи било у наши крајевима, али никад није прилазила овако близу. Потпуно смо незаштићени кад је тај проблем у питању и не знамо шта да радимо - рекао је Милан.
У Заводу за заштиту природе Србије истичу да на територији планине Голије тренутно има око 15 јединки медведа. Конкретно решење за ове мештане не постоји, већ како кажу надлежни из Завода за заштиту природе, треба да се навикну на живот у складу са природом и са медевдима. Да праве буку док иду јер животиња прва примети човека, и ако га осети неће му изаћи на пут. Ипак, становници сматрају да би формирање хранилишта дубоко у шуми можда решило проблем, јер по храну тада мечке не би долазиле испред њихових врата.