ВЕЛИКИ РАСТ БРОЈА ОБОЛЕЛИХ И ПРЕМИНУЛИХ ОД КОРОНЕ: Да ли ће Србија ПООШТРИТИ МЕРЕ НА ГРАНИЦАМА?
Миланов наводи да пооштравање мера контроле на граничним прелазима за сада није у плану.
Пооштравање мера контроле на граничним прелазима у Србији за сада није у плану, каже гранични санитарни инспектор Раша Миланов и додаје да се од почетка епидемије корона вируса на граничним прелазима примењују адекватне мере контроле.
Меридианов хуманитарни турнир: Част је и обавеза помоћи малој Софији
ВАНРЕДНО И У КРУШЕВЦУ: Хоспитализовано 78 пацијената оболелих од короне
БРАНКИНЕ РЕЧИ СУ ОШАМАРИЛЕ СРБИЈУ: Само ви правите хаос, наша болница је пуна, НА ИЗМАКУ СМО СНАГЕ (ФОТО)
Он је навео да се нашим и страним држављанима по уласку у Србију уручује здравствено упозорење у коме су, на српском и енглеском језику, дате инструкције како да се понашају у случају да имају неке од симптома корона вируса и наведене адресе и бројеви телефона Завода за јавно здравље и Института за јавно здравље у Србији где би та лица могла да се јаве, уколико имају било какве тегобе.
То, подсећа Миланов, не важи за држављане Црне Горе којима је, уколико из Црне Горе долазе у Србију, одређена обавезна мера самоизолације у трајању од 14 дана, на основу процене тренутне епидемиолошке ситуације у региону.
Миланов наводи да пооштравање мера контроле на граничним прелазима за сада није у плану и додаје да се здравствени прегледи путника на границама врше само по потреби, односно уколико путник показује симптоме корона вируса.
У том случају, појаснио је, гранични санитарни инспектор заједно са епидмиологом из најближег Завода или Института за јавно здравље које гравитира том граничном прелазу, обавља разговор са таквим путником и на основу његовог здравственог стања доноси се одлука о даљем поступању.
- Уколико путник показује симптоме карактеристичне за Ковид 19 свакако ће, по препоруци епидемиолога, добити решење од граничног санитарног инспектора да се јави надлежној установи у месту боравка ради даљег лечења или би био непосредно упућен у установу за изолацију и лечење - појаснио је Миланов.
Навео је да се о зараженима који долазе у нашу земљу унапред могу добити подаци од нашег дипломатског представништва у земљи из које путник долази, затим здравствених институција те земље, али и од самих путника.
- Сами грађани могу да најаве долазак и кажу да имају симптоме ради добијања информације како да се понашају - додао је Миланов.
ВРАЋАЈУ СА ГРАНИЦЕ: Грађани Србије могу да уђу у Хрватску само под ОВИМ УСЛОВИМА
КОРОНА НЕ ПЛАНИРА ДА СТАНЕ: У установама социјалне заштите и домовима за смештај одраслих расте број заражених
АЛАРМАНТНО У УЖИЦУ! БОЛНИЦА ОСТАЈЕ БЕЗ СЛОБОДНИХ МЕСТА: Имају још 5 кревета, траже отварање пољске болнице
БОЈ ПРОТИВ КОРОНЕ: Два смртна случаја на КиМ, 46 новооболелих!
ТРЕЋИ СМРТНИ СЛУЧАЈ У ЧАЧКУ ЗА МАЊЕ ОД 24 САТА: Преминула још два пацијента старости 72 и 45 година