ДАРКО ЕЛЕЗ ОДГОВОРАН ЗА ЧАК 20 УБИСТВА: Радио за "кавчане", један од најопаснијих криминалаца ухапшен у Београду!
Елез 2009. у Београду и Босни организовао криминалну групу
Дарко Елез (46), један од најопаснијих људи са простора бивше Југославије, повезиван са серијом ликвидација, ухапшен је јуче у једној фирми у Батајници. Упркос томе што је знао да је на српској потерници, живео је лагодно и опуштено, уверен да је под заштитом полиције и несвестан чињенице да су се ствари именовањем Александра Вулина измениле из корена. Да и даље живи у заблуди говори и податак да се предао без икаквог отпора.
МУШКАРАЦ (75) СЕ ЗАКЉУЧАО СОБУ И ПРЕРЕЗАО СЕБИ ВРАТ: Хорор у Сврљигу
КРВАВО ВЕЧЕ У БЕОГРАДУ: У центру избоден мушкарац (43), а у Земуну пребијен младић (19)
"ПЛАМЕН МИ ЈЕ ЗАХВАТИО КОСУ..." Младић остао без куће у пожару код Панчевачког моста: СВЕ САМ ИЗГУБИО!
Подсетимо, Апелациони суд у Београду је у септембру 2011. потврдио пресуду Специјалног суда у којој се констатује да је Елез 2009. у Београду и Босни организовао криминалну групу чији су чланови била петорица осуђених с њим, као и више особа за које се поступак води у БиХ. Констатује се и да је група "у дужем временском периоду имала за циљ вршење тешких кривичних дела, шверц и продају дроге и изнуде".
Дарку Елезу Тужилаштво БиХ ставља на терет два убиства: власника свадбеног салона "Родео" Синише Милићевића 2018. и Милоша Остојића, власника ноћног клуба "Спарта" 2019. Он ће, највероватније, бити и изручен Босни и Херцеговини, под условом да није починио неко кривично дело на територији Србије.
У Београду траје и поступак против Елеза због покушаја убиства Ђорђа Ждрала, који му је био близак сарадник.
- Сумња се, мада никад није доказано, да су Елез и његова група одговорни за чак 20 убистава у Републици Српској и Србији. Иако је у почетку био "самосталац" - плаћени убица који ће обавити посао не питајући ништа, оперативни подаци говоре да се у последње време повезао са "кавачким кланом", где је видео добру прилику за зараду. Уједно су му "кавчани" преко својих веза у врху полиције обезбедили и заштиту од закона - наводи извор близак истрази.
Често је боравио у Београду и није се крио, мада је једно време чак и робијао у Србији. У нашој земљи је основао сасвим легитимну транспортну фирму, коју воде његови најближи рођаци, брат и сестра, у које има велико поверење. Ова шпедитерска фирма дође као згодан параван за транспорт разне робе, укључујући цигарете и наркотике, али и шверц много вредније робе - криминалаца, пре свега пуцача за којима полиција трага. Елез је још пре петнаестак година организовао криминалну групу која је деловала са обе стране Дрине. Био је логистичар који је плаћене убице пребацивао преко границе, обезбеђивао им логистичку подршку за злочине и омогућавао да безбедно нестану после ликвидација.
- Своју криминалну каријеру започео је шверцом, пре свега, цигарета, што му је донело прву зараду. Убрзо се успео у криминалној хијерархији, па се преоријентисао на много уноснију робу - оружје, кокаин и хероин. Тако се повезао и са великим дилерима и на крају са највећим од највећих - "кавачким кланом". Дуго је уживао у њиховој помоћи и подршци - наводи извор близак истрази.
Јавности је познат сукоб Дарка Елеза са његовим кумом Ђорђем Ждралом, који се завршио ликвидацијом Ждрала у Источном Сарајеву. Разлог за свађу је био баналан, наводно око бивше мисице и Плејбојеве зечице Слободанке Тошић Бобе. Она је била наводно прво Елезова девојка, али ју је Ждрал преотео, тако да су кумови постали најљући непријатељи.
Српска полиција је Елеза ухапсила по међународној потерници, коју је расписала Босна и Херцеговина, одакле је јуче стигао и званичан захтев за изручење, који ће вероватно бити и уважен. Оно што занима српске истражне органе је његова евентуална улога у ликвидацији познатог београдског адвоката Драгослава Мише Огњановића.
- Он је заједно са још неким особама, међу којима је био и покојни Страхиња Стојановић, довођен у везу са ликвидацијом Огњановића, који је био адвокат Луке Бојовића и још неких људи блиских вођи "земунског клана" и "шкаљарцима". То је био сигнал да се Елез приближио "кавчанима" - наводи извор близак истрази.
У БиХ Елезова група важи за једну од најјачих, а од 2014. води се судски процес против више десетина његових људи оптужених да су рекетирали, шверцовали дрогу, трговали оружјем, али им се на терет стављају и убиства и покушаји убиства.
Елез је већ робијао у Србији пошто је ухапшен у Београду, где је углавном боравио од 2006. Осуђен је на девет година робије због изнуде, али и шверца сканка из Црне Горе. Неколико година провео је у затвору у Сремској Митровици. Својевремено је тражио да одатле буде пребачен у неки затвор у БиХ, али му то није дозвољено.