ЈУТКИ ОДРЕЂЕНО ЗАДРЖАВАЊЕ ОД 48 САТИ: Нови детаљи хапшења бившег начелника општине Брус
Јутки након хапшења одређено задржавање од 48 сати
Бившем председнику општине Брус Милутину Јеличићу Јутки одређено је задржавање до 48 сати, преносе медији.
У БиХ у једном дану 62 особе умрле од короне: Више од трећине тестираних заражено
(УЗНЕМИРИЈУЋИ ФОТО) ЈЕЗИВА СЛИКА ИЗ ХРВАТСКЕ: Вука убили па га обесили на саобраћајни знак!
НАЈВЕЋИ БРОЈ УМРЛИХ У ЈЕДНОМ ДАНУ ЈОШ ОД ЈАНУАРА: У Хрватској корона ниже црне рекорде
То значи да ће у том року бити приведен на саслушање у Посебно одељење за сузбијање корупције Вишег јавног Тужилаштва у Краљеву, по чијем је налогу, према писању медија, задржан.
Након саслушања тужилаштво ће одлучити да ли ће тражити од суда и да му одреди притвор.
Јеличић је јутрос са још шест особа приведен по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног Тужилаштва у Краљеву због махинација око државног земљишта на Копаонику, на територији општине Брус, преносе медији.
Медији пишу да су поред Јеличића ухапшени и А. М. помоћник председника општине Брус за економски развој инвестиције, Р. Г. комунални инспектор, М. И. административни радник у општини Брус, А. С. заменик председника општине Брус и члан општинског већа и С. М из Смедерева.
Јеличић се, према писању медија, сумњичи да је у својству председника Општинског већа, без одлуке чланова већине, донео закључак којим се дозвољава постављање седам привремених објеката, иако таква одлука није у надлежности већа, па је на тај начин прибавио корист будућим инвеститорима да пред надлежним органима представе да су имовинско правни односи са општином Брус регулисани, на основу чега је инвеститорима омогућено прикључење на комуналну инфраструктуру.
Осумњичени А. М. му је у томе помогао тако што је планове објекта ових седам инвеститора унео у План постављења објеката на територији општине Брус и у име неких формалних инвеститора подносио захтеве за добијање сагласности, а затим од истих захтевао да добијене сагласности за изградњу објеката пренесу на стварне инвеститоре.
Такоде, осумњичени А. М. је утицао на комуналне инспекторе Р. Г. и И. С. да не врше контролу градње монтажних објеката, иако су били у обавези да то учине, на који нацин су ови инспектори прибавили корист инвеститорима да заврше започете објекте и исте користе, јер нису донели решење о уклањању објекта.
Осумњичена Д. К. је, у својству секретара општине Брус, саставила и својим потписом оверила неистините податке, а на седници Општинског већа је разматран захтев С М. за проширење објекта и да је на седници прихваћен њен захтев.
Осумњичени М.И. је, у својству административног радника, на захтев С. М. за легализацију објекта на Панчићевом врху, који је поднет у току 2018. године, ставила пријемни пецат са датумом 15.01.2014. године и увела у пријемну књигу из 2014. године, и на тај начин је омогућила истој да одложи извршење решења о рушењу које је донео грађевински инспектор и да започне поступак легализације, иако за то не испуњава услове. Након тога је осумњичени А. С. такав антидатиран захтев за легализацију доставио Министарству како би С. М. омогућио легализацију објекта.
Осумњичени Јеличић се терети и да је искоришћавањем и прекорачењем свог службеног положаја прибавио корист ФК Копаоник 1931, тако што му је из буџета општине доделио и пренео новцана средства у износу од 2.500.000 динара, иако овај клуб није испуњавао услове за доделу средстава.
Јеличић је прошле седмице изаштао из затвора где је одслужио казну од три месеца због полног узнемиравања своје сараднице Марије Лукић.