КАКО СЕ ПЕРЕ ПРЉАВ НОВАЦ? Шок детаљи: Невоља и Месар у малверзације уплели и ДЕДУ
Скупоцени сатови, аутомобили, станови и плацеви, овако су према подацима Тужилаштва за организовани криминал, Вељко Беливук и Марко Миљковић, челници суровог криминалног клана, прали новац зарађен на нелегалан начин.
Како стоји у налогу за спровођење истраге Тужилаштва за организовани криминал (ТОК), који се односи на прање пара ове групе, Беливук је свој прљаво зарађени новац давао ташти и супрузи, док је Марко Миљковић, његова десна рука, свој нелегално зарађен новац прослеђивао даље супрузи, али и деди.
Супружници Бојана и Вељко Беливук су само један стан платили око 132.000 евра у готовини, док су за грађевинско земљиште на периферији Београда дали "само" 10.000 евра. Они су аутомобил марке "цитроен" купили по цени од 720.000 динара, који је након тога Бојана продала за 400.000 динара. На другој страни, ауто марке "ренџ ровер" купили су за 1.237.107 динара у готовини, а потом га продали по цени од 17.000 евра.
ВЕЉА НЕВОЉА ЗБОГ ЗВЕРИ ОД 300.000 ЕВРА ИЗАЗИВАО ЈЕЗУ У ГРАДУ: Миљковићу је тиме ПОКАЗИВАО да је он главни у клану
"ЉУТ САМ НА ТЕБЕ ЗБОГ ЈЕДНЕ СТВАРИ..." Ово је дан када је Беливук ЛИО СУЗЕ: Ево како се опростио од свог вође
"ЈЕДЕ ПИЦУ И БУРЕК, ЖИВИ У СТАНУ, А МИ ЈЕДЕМО ЗАГОРЕЛИ ПАСУЉ ИЗА РЕШЕТАКА" Месар бесан на издајника клана - ово ЈЕДВА ЧЕКА
У налогу за спровођење истраге Тужилаштва за организовани криминал, стоји да је Бојана Беливук од септембра 2017. до фебруара 2021. године плаћала закуп паркинг места у укупном износу 485.189 динара. На први поглед ситница, али се надлежни питају "од којих регуларних прихода".
За објекат и грађевинско земљиште Беливук је платио 60.000 евра, у висини купопродајног уговора, док су на дан купопродаје Марко Миљковић и Вељко Беливук предали 30.000 евра. Бојана је купила и путничко возило марке "фолксваген" за 2.934.000 динара, односно око 25.000 евра по средњем курсу на дан куповине.
Беливук је "шкоду" платио 16.500 евра, док је у фактури продавца стајало да је "шкода" плаћена 496.620 динара, што је вишеструко нижа цена од реалне тржишне, која је процењена на око 1.870.822 динара. Како стоји у документима, крајем јануара Беливук је код себе држао готовину у износу од 7.000 евра, али је поседовао и скупоцени сат, чија је вредност процењена на 2,2 милиона динара.
Почетком фебруара 2021. године, након хапшења, од Беливука је одузето 31.770 евра, 369.000 динара, 11.090 турских лира, 3.000 мађарских форинти, 250 америчких долара, 270 швајцарских франака и 20 аустралијских долара.
На другој страни, Марко Миљковић није био директан купац, већ је свој прљаво стечен новац дао деди Миладину Миљковићу, који је, наводи Тужилаштво за организовани криминал у наредби за спровођење истраге у случају прања пара, знао да његов унук нема законитих прихода за куповину оваквих непокретности. Миладин је покушавао да легализује незаконито стечен новац, при чему висина конвертоване имовине прелази износ од 1.500.000 динара.
Миладин је, према папирима ТОК-а, на своје име купио три стана. Први је платио 83.000 евра, други 42.000 евра, док је трећи купио по цени од 5.000.000 динара.
Међутим, ту није крај. Миљковић је, према папирима Тужилаштва за организовани криминал, свој новац давао и супрузи Тањи, која га је депоновала у банку, а онда плаћала купљене непокретности. За један стан Миљковићи су дали 99.613 евра, након чега је Марко ухапшен. Права цена овог стана била је 148.855 евра.
Код себе, приликом хапшења, Марко је имао 6.800 евра и три скупоцена ручна сата. Цена првог сата износила је 1.919.343 динара, другог 442.569, док је цена трећег процењена на 260.908 динара.
Миљковић је за један аутомобил марке BMW дао 50.000 евра, док је други аутомобил истог произвођача платио 2.604.000 динара. Након тога, он је купио и возило марке "folkswagen" po цени од 6.500 евра, док је "шкоду" платио 20.000 евра.
Миљковић је новац почео да улаже и у безбедносне системе, па су код њега пронађене камере за видео-надзор чија је вредност у тренутку одузимања била 536.945 динара.
Оптужнице, сведоци сарадници, па чак и адвокати у затвору
Припремно рочиште Вељку Беливуку, Марку Миљковићу и његовим сарадницима због сумње да су починили седам зверских убистава ушло је у завршницу читањем друге оптужнице која их терети за убиства Николе Митића и Горана Михајловића. Сада је на реду главни претрес и изношење одбране вођа озлоглашене криминалне групе.
Он би, према најавама, требало да буде отворен за јавност, а на њему се очекују и саслушања породица убијених мушкараца, сведока окривљених који ће изнети нове детаље о злочинима, а биће прегледане и фотографије и прочитане поруке које су међу собом размењивали окривљени.
Подсетимо, у марту Веља Невоља, Марко Миљковић и још 29 њихових сарадника појавило се први пут пред судом. Међутим, само накратко, јер припремно рочиште је одложено из разлога што су браниоци овог клана тражили изузеће поступајућег судије, тужиоца, али и оних на вишој инстанци. Овај њихов захтев, иако је одбијен, померио је почетак припремног рочишта за наредни месец, односно април. Међутим, ни тада није одржано.
У периоду између два припремна рочишта лисице на руке су стављене адвокату Дејану Лазаревићу, човеку који је заступао вође клана, због сумње да је сарађивао са криминалном групом Дарка Шарића. Вељко Беливук и Марко Миљковић, али и велики број осумњичених њихових сарадника остало је без првог браниоца, с којим су припремали одбрану, те је суд поново одложио изношење предлога за извођење доказа током поступка, овај пут како би се осумњичени одлучили и изјаснили о томе ко ће да их сада заступа.