ОВО ЈЕ ПОСЛЕДЊЕ ПИСМО ЉУБЕ ЗЕМУНЦА: Једини рукопис који је угледао светлост дана, а ево КОМЕ га је посветио (ФОТО)
Писмо је послао адвокату Андрији Ражнатовићу.
Једино сачувано писмо Љубомира Магаша, познатијег као Љуба Земунац, објављено је на Фејсбук профилу "Легенде деведесетих".
ПОЈАВИО СЕ СНИМАК ИЗ ДРУГОГ УГЛА! Преокрет у случају кобне ТУЧЕ у Алексинцу, ево ко је Алекси задао смртоносан ударац (ВИДЕО)
ЗВЕРСТВО У СРБИЈИ: Старац секиром УБИО ПСА, другом нанео тешке повреде
ОПЉАЧКАО МЕЊАЧНИЦУ УЗ ПРЕТЊУ ПИШТОЉЕМ: Полиција интензивно трага за разбојником у Нишу
Писмо преносимо у целости:
- Друже А. Пошто је прошло недељу дана како сте били код мене, ја Вас обавештавам да се моја ситуација није променила на боље него на горе. Ја осећам и даље болове око метка који носим у телу, а остале ствари као што сам Вам и раније рекао нису боље већ горе. Друже Андрија сада желим да Вас обавестим да се осећам све слабији физички и психички и да сам престао да једем. Надам се да ћете нешто предузети. Поздрав. Магаш Љубомир - Љуба Земунац био је београдски криминалац и боксер и један од најпознатијих личности југословенског подземља.
Рођен је 27. маја 1948. године у Земуну у породици Шиме Магаша, пореклом из Вињерца поред Задра и Росе, рођене Ћурчић, а са породицом се касније преселио на Звездару.
Са шест година је остао без оца, који се растао од његове мајке.
Учио је ауто-лимарски занат, али га није завршио. У полицији је први пут регистрован 1964. године, као напасник. У наредних неколико година често је привођен углавном због ситних кривичних дела: гребања аутомобила, претњи, туча, отмица торби.
На Звездари је почео да се бави аметерским боксом и уличним тучама.
Суд у Београду му је 1965. одредио казнено поправну мјеру слања у Дом за малољетне преступнике у Нишу. Године 1967. је у једној тучи на Технолошком факултету тешко пребио студента Владимира Вучковића, па је у страху од полиције, први пут побегао у Аустрију.
Исте године када се вратио из иностранства осумњичен је да је заједно са Радетом Ћалдовићем Ћентом и Зораном Милосављевићем Робијом силовао једну девојку. За ово дело је добио три године затвора у Сремској Митровици.
Две године робије је провео у затвору у Сремској Митровици. Убрзо након изласка из затвора у марту 1971. године нашао се на Интерполовој потерници због крађе аутомобила. Истог тренутка кад је издата потерница, Магаш се нашао у бекству заједно са својим пријатељем Ђанијем са којим је побегао у Италију.
Седамдесетих година 20. века је боравио у западној Европи где се бавио пљачкма и изнудама. Осумњичен је за убиство Вељка Кривокапића 27. октобра 1978. у кафеу “Хауп трост” у Бечу.