НА ВОЂЕ ЗЕМУНАЦА ПАЛЕ ТЕШКЕ КЛЕТВЕ ОЧЕВА! Један је извршио самоубиство, други забранио сину да дође на сахрану
"Нећу да ми се гад појави ни на гробу! Никада!"
Ова порука пензионисаног рудара Милована Спасојевића и даље одјекује Медвеђом и југом Србије. Тако се овај очев аманет, дат Душану Спасојевићу - Шиптару, вођи "земунског клана" и даље препричава и преноси са колена на колено. Тешку клетву доживео је и други шеф клана Миле Луковић - Кум.
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА од 469€: Дубаи и Кипар! Платиш 5, добијеш 7 ноћи – платиш 7, добијеш 9 ноћи
ЈЕЗИВА САОБРАЋАЈНА НЕСРЕЋА У БАЧКОЈ ТОПОЛИ: Сударили се путничко возило и трактор, ИМА ПОГИНУЛИХ
ДЕСЕТИНЕ ЛИТАРА КИСЕЛИНЕ НИЈЕ БИЛО ДОВОЉНО: Више чланова Беливукове банде окрвавило руке, највише трагова на машини за млевење меса
Спасојевић је одрастао у селу Реткоцер, а Луковић у суседном Доњи Гајтан. Једно време су друговали путујући у Медвеђу где је Шиптар завршио трогодишњу школу ученика у привреди, а Кум Средњу електротехничку. Одатле, несташни дечаци како их памте, одлазе у свет. Спасојевић долази у Београд, а Луковић у Приштину где је дуже радио као затворски чувар. Касније се поново налазе у Београду када и креће прича о најбруталнијој криминалној организацији у Европи.
Али, у селима на југу Србије, врло патријархалној средини, више од злодела "земунца" говорио се и о смрти очева Спасојевића и Луковића.
Спасојевићев отац је на самртничкој постољи проклео сина. Пред фамилијом је поручио и да не жели да му се син појави на гробу. Никада! И тако је било.
С друге стране, стравична прича је о оцу ког је у гроб отерао син! Луковић и Спасојевић били су ухапшени у Београду почетком 1997. године због крађа. Неколико дана после натписа у новинама о хапшењу у београдско тужилаштво се појавио отац Милета Луковића. Дошао је да се лично увери да ли је тачно да је његов син обрукао и себе и породицу. После потврде у тужилаштву да му је син пошао странпутицом, отац у то време посланик у локалној Скупштини општине се вратио кући. Убрзо се убио.
Спасојевић и Луковић настрадали су у Мељаку у акцији "Сабља" приликом бекства после убиства српског премијера Зорана Ђинђића, марта 2003. године.