"ОД САДА ЗНАЈ ДА СУ ТИ ОДБРОЈАНИ ДАНИ" Језиво - припадник ваљевске групе прети судијама УБИСТВОМ
Зоран Јеличић је током поступка који траје 12 година, направио низ ексцеса. Најпре је мокрио пред члановима судског већа, затим је у судници покушао себи да пререже врат, а потом је председници већа које води процес против њега послао писмо у којем јој прети смрћу.
Зоран Јеличић, кога оптужница Тужилаштва за организовани криминал (ТОК) терети да је као припадник "ваљевске групе" 2009. године убио Жељка Ђедовића због чега се против њега води поступак пред Посебним одељењем Вишег суда у Београду, већ шест месеци није доступан правосудним органима.
СРПСКА ОПШТИНА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО: Седам самоубистава за годину дана - последње се догодило данас
СУДАР НА ДОРЋОЛУ: Саобраћај се одвија отежано, трамваји заустављени
"НЕЋУ, ЕВО И НЕ ПИЈЕМ ВИШЕ" Легија из Гаџиног Хана тражи да га пусте из затвора, куне се да неће убијати више
Редакција "Политике" добила је писмо са његовим потписом у коме се прети смрћу судијама које воде овај судски процес. О писму које садржи претње судијама, "Политика" је обавестила Виши суд, али није добила никакав одговор на питање да ли се нешто предузима тим поводом.
На главном претресу одржаном 9. јуна ове године, поступајући тужилац предложио је да се Јеличићу одреди притвор јер овај окривљени није доступан на адреси на којој има пребивалиште, као и због раније осуђиваности за кривична дела са елементима насиља. Пошто је веће размотрило целокупне списе предмета заједно са предлогом ТОК-а, донело је одлуку да изда наредбу за расписивањем потернице за Јеличићем и суди му у одсуству.
Јеличић је током поступка који траје 12 година, направио низ ексцеса. Најпре је мокрио пред члановима судског већа, затим је у судници покушао себи да пререже врат, а потом је председници већа које води процес против њега послао писмо у којем јој прети смрћу.
Јеличић је, поред осталог, у писму писаном руком навео да га је судија Алексић, због незаконитог поступања приморала да донесе тешку одлуку - да је убије и да ће све учинити да тако буде.
- Све ћу учинити да те убијем. Знам да ће те чувати, али те неће сачувати. Када те нађем, нећу жалити да погинем, само да бих ти главе дошао. Наоружао сам се добро и успећу да ти се осветим за све што си ми учинила. Од сада знај да су ти полако одбројани дани - навео је Јеличић у писму упућеном судији Алексић.
Протекле недеље, он је послао писмо редакцији "Политике" у којем је напоменуо да је поново упутио писмо судији Светлани Алексић, али и члану већа судији Синиши Петровићу. У поменутим документима, које је доставио редакцији, овај окривљени наводи да је донео одлуку и добро се спремио за све што следи, као и да се спрема велико финале њиховог дружења.
- Од мене те нико неће сачувати. Молио сам те и кумио да радиш по закону и исправиш неправду коју су ми нанела, али ти и даље тераш по своме - написао је Јеличић у новом писму упућеном судији Алексић.
Називајући судију Петровића погрдним именима и оптужујући га за корупцију Јеличић је упозорио овог члана већа да му се ближи крај јер ће му он стати на пут.
За 12 година колико траје, поступак против осам чланова "ваљевске групе" због промене председника већа три пута је почињао из почетка. Осим по томе што је један од најдужих поступака пред Посебним одељењем Вишег суда у Београду, суђење "ваљевцима" привлачи пажњу и по томе што за деценију трајања процеса, судницом константно провејава име Небојше Јоксовића, сведока сарадника у поступку против Дарка Шарића.
Према незваничним информацијама, сукоб Јоксовића и Милана Лазаревића, првоокривљеног у овом процесу потиче одраније. Лазаревић је почетком деведесетих година прошлог века пуцао и бацио бомбу на Јоксовића и његове пријатеље. Јоксовић је тада тешко повређен због чега је имао компликовану операцију и дуго се опорављао. Да између њега и Лазаревића тиња дугогодишње непријатељство признао је и сам Јоксовић у писму које је послао Дарку Шарићу, а у којем је навео да је имао проблема са оним из Ваљева што га је упуцао и да је боље да је тада погинуо. Као умешаног у Ђедовићево убиство, Јоксовић је у свом писму именовао Милоша Николића против којег се пред Посебним одељењем Вишег суда у Београду водио поступак због скривања потоњег сведока сарадника док се он налазио у бекству. Писмо је, како сазнаје Политика, оверено код нотара и предато је судском већу. Међутим, оно никада није извођено као доказ.