Осумњичена за смрт сина: Марина провела 703 дана у затвору, добила МИНИМАЛНУ одштету, па поднела ЖАЛБУ (ФОТО)
Огласио се адвокат
Марина Андрејић (47) из Мајиловца код Великог Градишта већ годину и по дана чека на одлуку Врховног касационог суда, којем се жалила због минималне одштете добијене за 703 дана проведена у притвору у којем је боравила због сумње да је 2010. на њиви, мотиком, убила сина Ђорђа (13). Она је од државе тражила 17 милиона динара, али је на крају добила само два, због чега је поднела жалбу.
Прочитајте и:
- Злочин у Београду: Кристина (20) УБИЈЕНА на радном месту, осумњиченом потврђена ОПТУЖНИЦА (ФОТО)
- Овако је пао војни авион код Ковачице: Драма почела на 5.000 метара, а ово је био ПОСЛЕДЊИ ЗАДАТАК пилота
- ТУГА! Најбољи увек одлазе први... Потресне речи пријатеља страдалог пилота Супергалеба код Ковачице (ФОТО)
- Мени новац није битан, јер ништа не може да замени моје дете. У јулу ће бити осам година како је Ђорђе нестао и зато тражим и очекујем од државе да разреши тај случај и утврди шта се с њим заиста десило - каже Марина.
После ослобађајуће пресуде, она је отишла код родитеља, али се касније, након смрти свекрве, вратила у Мајиловац. У породичној кући данас живи сама, јер јој је и супруг Дејан преминуо док је она била у притвору, а ћерка Анђела се удала и отишла из села.
- Некад је овде била пуна кућа, а сад сам само ја у њој. Не могу ни да се запослим, јер посла нема, а и људи ме подозриво гледају. Зато тражим да се овај случај реши и да се заувек скине љага са мог имена - каже Марина и додаје да ни данас не жели да преузме лобању из депоа Вишег суда, јер тврди да није дечакова и да је намерно подметнута.
Марину је Виши суд у Пожаревцу у два наврата осудио на по 20 година затвора, али је Апелациони суд у Београду, у недостатку доказа, донео ослобађајућу пресуду. По изласку из притвора, она је поднела тужбу пожаревачком Вишем суду за одштету, али је одбијена уз образложење да је сама крива за отезање поступка и трајање притвора - јер је мењала исказе.
Касније је Апелациони суд у Крагујевцу Марини досудио два милиона динара, што је за њу неприхватљиво.
- Уколико наша жалба због ниске одштете буде одбијена, жалићемо се Уставном суду, а након тога, ако треба, и суду у Стразбуру - рекао је адвокат Србислав Стојановић, који је Марину заступао током суђења.
Лобања коју су ловци пронашли у новембру 2010. године вештачена је у два наврата. Први вештак тврдио је да ова лобања припада дечаку, док је касније група других вештака утврдила да је она опрана у избељивачу, што се ради кад се жели уништење ДНК. Маринин бранилац тражио је да се зуби лобање упореде са дечаковим зубним картоном, али суд то није дозволио.