ОВО ЈЕ СВИМА ПРОМАКЛО! "Порота се окренула ка вратима и чекала да ушета мртва жена" - случај Волш потреса свет
Англо-саксонско право темељи се на претходним пресудама на које се често тужилаштво и одбрана позивају.
Америчка телевизијска мрежа CNN објавила је да случај нестанка Ане Волш има велике сличности са процесом из 1977. када је Томас Бусака осуђен крив за убиство проститутке у Минеоли (Њујорк), иако леш жртве никада није пронађен.
Одбрана је судски процес све време градила на томе да не постоји леш жртве, те да самим тим докази који упућују на Бусаку, а тада није постојала анализа ДНК трагова, не могу за суд бити валидни да га осуди.
"КОЛИКО ЈЕ ГЛУП" Брајана одало "Тивок" одело - како је савршено испланиран злочин испао овако лоше?
"ИЗБЕЗУМЉЕНА ЈЕ, ВИЂАЛА СЕ СА ПСИХОПАТОМ МЕСЕЦИМА!" Испливали детаљи љубавног живота Брајана Волша пре брака (ФОТО)
НОВА МИСТЕРИЈА! "Зар се нико не пита зашто је Брајан оставио крвав нож у подруму?" Све пажљиво смислио
Адвокат одбране је чак у једном тренутку у закључној речи театрално рекао пороти да не постоји чак ни један доказ да је жртва мртва и да ће док изброји до десет она ушетати кроз врата суднице. Према извештају "Њујорк Тајмса" са суђења, када је избројао до отприлике пет-шест "порота се окренула према вратима чекајући да ушета мртва жена!. Он је у том тренутку усхићено рекао: "Ето, видите да ни ви чак не верујете да је мртва".
Тужилац Бери Бренан одмах је скочио са свог места улажући приговор како одбрана обмањује пороту, али је судија Џон Локман одмахнуо руком и мирно рекао: "Одбија се". А потом додао: "Ово је било поучно, молим пороту да уважи и чињеницу да се оптужени није окренуо да погледа према вратима".
Томас Бусака је проглашен кривим, а овај случај се сматра прекретницом о пресудама које су изречене за убиства када није пронађен леш, нарочито у 20. веку када ДНК анализа није постојала све до дведесетих година. Он је практично осуђен само на основу изјава сведока да је последњи виђен са жртвом пре њеног нестанка, док у случају Брајан Волша постоје и ДНК трагови који би могли да помогну тужилаштву да дође до осуђујуће пресуде.
Касније је Бусака за умањење казне на само 25 година робије признао да је делове леша оставио у неколико контејнера локалних тржних центара, али трагови нажалост никада нису пронађени.