РУКОПИС ПРОНАЂЕН У ИСТРАЗИ НЕ ПРИПАДА ЏОНИЋЕВОМ СИНУ! Бачено ново светло на случај, тражи се укидање притвора
Додаје да је истрага у финишу те да остаје да се обави још судскомедицинско вештачење обдукционих записника.
Резултати графолошког вештачења рукописа на документима, пронађеним током истраге убиства трочлане породице Ђокић из алексиначког села Моравац показали су да не потичу од Стефана Џонића, који је са својим оцем Гораном и даље у притвору због сумње да је учествовао у стравичном злочину.
УХАПШЕН АЛБАНАЦ НА НАШОЈ ГРАНИЦИ: Осумњичен за убиство
"ТУ ПОРОДИЦУ СУ СТРЕФИЛЕ СТРАШНЕ ТРАГЕДИЈЕ" Оставио језиву поруку, па убио оца и себе - село код Лесковца у шоку због трагедије
МРТВА ПИЈАНА СЕ ЗАКУЦАЛА У ВОЗИЛО АУТО-ШКОЛЕ! Ужас у Прокупљу - за воланом на обуци био тинејџер
- Стигли су резултати који искључују могућност да је Стефан скриптор било каквих рукописа који су вештачени. Тужилаштво се и даље противи укидању притвора, ја сам уложио жалбу на решење Апелационог суда од 11. марта којим је мом клијенту продужена ова мера. Одлуку Апелационог суда очекујем данас или у понедељак, ипак је то хитна ствар. Врло сам скептичан да ће моја жалба бити усвојена с обзиром на противљење тужилаштва, због чега се и даље стоји при томе, није ми јасно, то је збуњујуће и за мене и за Стефана - казао је адвокат Домазет.
Додаје да је истрага у финишу те да остаје да се обави још судскомедицинско вештачење обдукционих записника и додатно графолошко вештачење рукописа Горана Џонића од стране Регионалног центра за криминалистичку форензику.
- Судскомедицинско вештачење обдукционих записника односи се на узрок смрти жртава, није од значаја за притвор. Што се тиче допунског графолошког вештачења за Џонића, ту има неких нејасноћа, јер неки рукописи су вероватно његови а остали нису, па се тражи допунско изјашњење око тога - објашњава Домазет.
Апелациони суд је 11. марта прихватио је предлог Вишег јавног тужиоца се Џонићима притвор продужи јер је за извршење кривичног дела за које су основано сумњиви запрећена казна затвора преко 10 година а извршење дела је довело до узнемирења јавности, због начина извршења и тежине последице.
Ово из разлога што се ради о убиству трочлане породице са којом су осумњичени у родбинској вези, затим дошло је до паљења тела и возила оштећених и одузимања веће количине девизног И домаћег новца о чему су извештавали бројни медији. То узнемирење, по налажењу суда може угрозити несметано и правично вођење кривичног посутупка, уколико би се осумњичени нашли на слободи.
Џонићи могу у притвору да бораве најдуже до средине априла, јер тада истиче шест месеци колико је максимални рок трајања ове мере у истрази. Након тога морају да буду пуштени из притвора осим ако до тада Више јавно тужилаштво против њих поднесе оптужницу, што би створило могућност да им се притвор продужи.
Из притвора су 1. марта пуштена браћа Александар и Костадин Милошевић а два дана касније и Џонићев син Милан, који су се такође сумњичили за убиство власника мењачнице Горана Ђокића, његове супруге Гордане и двадесетпетогодишње ћерке Лидије, јер је установљено да нема доказа да су учинили дело за које су терећени. Докази указују да ни Стефан није учествовао у злочину јер су његове колеге из војске потврдиле да је у ноћи убиства био у Копненој зони безбедности на дужности.
Међутим, оно што га је ставило у тежи положај у односу на остале осумњичене је што је баш на његовом имању пронађено око 43.000 евра за које се сумња да потичу из пљачке Ђокића.
Горан, његова супруга Гордана и њихова двадесетпетогодишња ћерка Лидија убијени су у ноћи између 26. и 27. септембра прошле године а њихова спаљена тела пронађена су 2. октобра у атару села Моравац.