ШАРИЋ ОРГАНИЗОВАО КРИМИНАЛНУ ГРУПУ ИЗ ПРИТВОРА! Откривени шок детаљи - истрага усмерена и ка ОВОЈ особи
Тужилаштво за организовани криминал сумњичи Пљевљака да је криминалну групу организовао у време док је био у притвору и да је користио мобилни са Скај апликацијом, на којој је имао надимак Корона
Истрага Тужилаштва за организовани криминал против криминалне групе Дарка Шарића, усмерена је и ка особи која му је омогућила да током боравка у притвору у згради у Устаничкој улици користи мобилни телефон!
Према наводима тужилаштва, Шарић је у својој ћелији користио мобилни са скривеном Скај апликацијом, преко ког је комуницирао са осталим припадницима криминалне групе и наводно им давао налоге.
Одређен притвор службенику Војске Србије: Оптужен за преваре тешке 150 милиона динара!
ХАОС У ШАПЦУ! Мушкарац (61) изазвао општи метеж - полиција хитно реаговала
ИМА ВИШЕ КРИВАЦА ЗА УЖАС У ЗЕМУНУ: Жена носила електрошокер, пас без повоца... али око ОВОГА се сви слажу!
- Сумња се да је он на Скају имао надимак Корона и да је телефон користио у притворској ћелији. Истражитељи покушавају да утврде ко му је и на који начин дотурио телефон, нарочито када се зна да су претреси и контрола приликом уласка у притвор у згради Специјалног суда веома строги - каже извор.
Затворски телефон јефтин и минијатурних димензија
Мобилни телефон пронађени у ћелијама Марка Миљковића и Филипа Ивановског на интернету може да се купи по цени од 10 до 20 долара. У понуди га, за око 2.000 динара, имају и поједини домаћи сајтови.
- Иако најмањи телефон који постоји на тржишту, батерија му траје и до два дана, а специфичност му је и то што има опцију промене гласа, па тако може да се подеси да онај ко зове чак уопште нема мушки, већ глас жене или детета - открива наш саговорник. Како додаје, практичан је и због тога што се пуни преко кабла који се укључује у телевизор, који је иначе дозвољен иза решетака. Дебљина му је тек један центиметар, ширина 2,3, а дужина 7,2 центиметра.
Из решетака од 2014.
Он подсећа да је Шарић у притвору у Устаничкој улици боравио од када се добровољно предао српском правосуђу у марту 2014. до децембра прошле године, када је пребачен у кућни притвор са наногицом.
- Сумња се да је криминалну групу организовао 2020, у време док је боравио у притвору. Он је у ћелији боравио сам, није имао цимере, а у посету су могли да му долазе адвокати и најближи сродници и то искључиво уз дозволу суда. Дакле, телефон је могао да му дотури или неко ко је долазио у посету или неко од запослених у притвору и управо је то предмет истраге - објашњава саговорник.
Мобилни телефони у притвору, најстроже су забрањени. Наш саговорник подсећа да је у истој згради, у групној соби, мини телефон пронађен и код Марка Миљковића, десне руке Вељка Беливука.
- Претрес Миљковићеве ћелије трајао је четири сата, пре него што је тек на скенеру у флашама напуњеним сољу, које су притовреници користили као тегове, откривен мобилни телефон малих димензија. Миљковић је тврдио да није његов чак и да су му стражари подметнули, али је после вештачења утврђено да је број који је позиван неколико сати уочи откривања телефона у ћелији, био број његовог адвоката - подсећа наш саговорник и додајаје да је Миљковић био дисциплински кажњен, тако што су му на три месеца биле забрањене посете породице, али не и адвоката.
Слична ситуација
Интересантно је, како додаје, да је Миљковића и Шарића бранио исти адвокат, Дејан Лазаревић који је ухапшен у последној акцији Тужилаштва за организовани криминал у којој су лисице стављене и Дарку Шарићу.
- Слична ситуанције је била и са припадником Беливукове групе, Филипом Ивановским, у ћијој је ћелији такође откривена два телефона, али је његов цимер признао да га је користио он, а не Ивановски - подсећа саговорник.