ЖАЛБА МАЛЧАНСКОГ БЕРБЕРИНА ОДБАЧЕНА! Поново покушао да ескивира ДОЖИВОТНУ РОБИЈУ за злочин који је згрозио Србију
Јовановић је, након што је почетком августа Апелациони суд потврдио пресуду, из КПЗ у Нишу, где је био у притвору, пребачен у затвор у Забели
Врховни касациони суд Србије одбио је као недозвољен захтев за заштиту законитости Нинослава Јовановића (47) из Малче, познатијег као "Малчански берберин", правоснажно осуђеног на казну доживотног затвора због отмице и силовања дванаестогодишње девојчице, јер захтев није поднео преко браниоца већ га је сам написао, сазнаје се.
ТОТАЛНИ ПРЕОКРЕТ У ЏОНИЋЕВОМ ИСКАЗУ! За једног од осумњичених за УБИСТВО Ђокића сада тврди потпуно другачију причу!
КАМИОН СЛЕТЕО У КАЊОН РЕКЕ ЈЕРМЕ! Ужас код Пирота - урушио се и део пута, познато стање возача (ФОТО)
ЛЕГЕНДАРНИ ЗВЕЗДИН БОКСЕР ИЗРЕШЕТАН У САЧЕКУШИ! Тукао је Гишку и био јачи од Љубе Земунца - злочин који је згрозио све
Тиме је вишеструко осуђивани силоватељ сам себе матирао будући да је законом јасно прописан начин на који се може користити овај ванредни правни лек, тако да ће до краја живота остати иза затворских решетака.
Како је већ речено, Апелациони суд у Нишу 5. јула одбио жалбе Јовановића и његовог браниоца чиме је потврдио историјску пресуду Вишег суда у Нишу којом је 5. јануара 2021. године Јовановићу изречена казна доживотног затвора за отмицу и силовање девојчице старе 12 година из Сувог Дола код Ниша.
Како се наводи у решењу Апелационог суда, Јовановић је потом поднеозахтев за заштиту законитости против правоснажне пресуде, али без прецизног навођења законског основа и предлога. Испитујући његов захтев, Аплеациони суд га је одбацио као недозвољен.
"Одредбом члана 482. став 1 ЗКП прописано је да против правоснажне одлуке јавног тужиоца или суда, или због повреда одредаба поступка који је претходио њеном доношењу, овлашћено лице може поднети захтев за заштиту законитости под условима прописаним у том законику. Одредбом члана 483. став 1 ЗКП прпописано је да захтев за заштиту законитости могу поднети Републички јавни тужилац, окривљени и његов бранилац а одредбом става 3. Истог члана прописано је да захтев за заштиту законитости окривљени може поднети искључиво преко браниоца..."
Дакле из цитираних законских одредби јасно произилази да је окривљени овлашћен да поднесе овај ванредни правни лек, али да то може учинити искључиво преко браниоца. Имајући у виду навдено те чињеницу да је у конкретном случају окривљени Нинослав Јовановић лично поднео захтев који је својеручнои потписао, а не преко браниоца, како је то изричито прописано одредбом члана 483. става 3 ЗКП, то је Врховни касациони суд нашао да је његов захтев недозвољен, стоји у Решењу Врховног Касационог суда у коју је "Блиц" имао увид.
Јовановић је на током суђења за отмицу и силовање дванаестогодишњакиње имао браниоца по службеној дужности који га је заступао у поступку све до момента када је пресуда против њега постала правоснажна. Након тога, он је изгубио право на браниоца по службеној дужности па је ванредни правни лек, који је тражио "отклањање неправилности у пресуди", морао да напише сам, руководећи се искуством са суђења које је прикупио током ранијих поступака, будући да је пола свог живота провео у затвору. Али, али је тиме поступио супротно закону, па је сам себе матирао и захтев му је одбачен.
"Доживотни затвор је једина казна која га може спречити..."
Речи судије Вишег суда у Нишу Тамаре Савић, председнице судског већа које је изрекло историјску пресуду, још увек одзвањају као опомена.
- Поновним пуштањем на слободу било када, он би нашао нову жртву. Доживотни затвор је једина казна која га може спречити да чини кривична дела - рекла је приликом образлагања пресуде у Вишем суду у Нишу, судија Савић.
У Забели до краја живота
Јовановић је, након што је почетком августа Апелациони суд потврдио пресуду, из КПЗ у Нишу, где је био у притвору, пребачен у затвор у Забели код Пожаревца где ће боравити до краја живота. Иначе, како је "Блиц" писао, овај ванредни правни лек само је један од начина на који је Јовановић покушао да опструира судски постипак, заобиђе правду и изнуди наводне неправилности које би му ишле у корист.
Наиме, током седам месеци суђења он је на све начине покушавао да избегне да му се суди по одредбама "Тијаниног закона", изменама Кривичног законика које су ступлиле на правну снагу 1. децембра 2019. године којима је уведена казна доживотног затвора и за силоватеље деце. Он је покушавао да одуговлачи суђење и да себе прикаже као неурачунљивог и психички оболелог, али му то није пошло за руком, као ни бројни захтеви за изузеће судија и тужилаца.