ПОЛИЦИЈА ИСТРАЖУЈЕ УБИСТВО СКОЛЕТОВОГ СИНА: Рат почео због 80.000 МАРАКА?!
Према изјавама породице и пријатеља несрећног младића, разлог за злочин се крије у освети за Арканову ликвидацију, која није мимоишла ни Сколетовог сина, момка без мрље и полицијског досијеа.
У Борској улици на Канаревом брду у Београду је 29. јануара у сачекуши убијен Зоран Ускоковић (22), син Зорана Ускоковића Сколета, за ког се својевремено у Србији говорило да је наручилац убиства Жељка Ражнатовића, а полиција и даље покушава да пронађе мотив за ову бруталну ликвидацију.
ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ МАЈКЕ УБИЈЕНОГ АЛЕКСАНДРА: Тело пронађено у плитком гробу, сумња се да иза злочина стоји Веља Невоља
ЗВИЦЕР ЗАСТРАШУЈЕ СРБЕ ДА ГЛАСАЈУ ЗА МИЛОВ ДПС! Беливук и Миљковић ишли код њега на ИНСТРУКЦИЈЕ - ДРИТАН заћутао
ЗБОГ МУЧЕЊА ЖРТВИ ДОБИО НАДИМАК "МЕСАР": Ко је Вељина десна рука?
Према изјавама породице и пријатеља несрећног младића, разлог за злочин се крије у освети за Арканову ликвидацију, која није мимоишла ни Сколетовог сина, момка без мрље и полицијског досијеа.
ЦРНА ТРОЈКА
Када је недавно фотографија стара више од две деценије осванула на Фејсбук профилу Легенде деведесетих, дигла је косу на глави непријатељима Жељка Ражнатовића. Наиме, на њој су Лука Бојовић, Раде Ракоњац и Синиша Петрић Зеница, који су важили за Арканову црну тројку, која је себи поставила циљ да ликвидира све за које су мислили да су умешани у убиство бившег команданта.
Списак њихових жртава вероватно се никад неће сазнати, а упознали су се у Српској добровољачкој гарди. После погибије Душана Спасојевића Шиптара и Милета Луковића Кума, вођство над "земунцима" преузима Бојовић, који је паралелно водио два подједнако крвава рата: против клана Шарановић и осумњичених за Арканово убиство. Мада то никад није доказано, Сколета су осветници означили као човека директно одговорног за смрт њиховог команданта. Сведоци крвавих деведесетих тврде да је сукоб некрунисаног краља Раковице и Ражнатовића почео још док је Аркан био командант Српске добровољачке гарде, такозваних "Тигрова".
Дао умрлице после убиства
- Читав Београд зна да смо Аркан и ја имали заједничке послове везане за фудбал, да смо улагали у добре играче, али да смо сарађивали и у другим пословима. Били смо добри пријатељи. Никада нисмо разменили ружну реч нити долазили у ситуацију да се због нечега посвађамо. Кад је Аркан убијен, звао сам и Цецу и Мандићеву породицу да изјавим саучешће. Дао сам умрлице пријатељима. Нико од ухапшених за убиство у истрази ме није поменуо - рекао је Сколе у интервјуу који је дао око месец и по дана после убиства Жељка Ражнатовића Аркана, по повратку у Србију из иностранства, где је био у време атентата у "Интерконтиненталу".
Ускоковић је истакао да сумња да му неко подмеће злочин, "највероватније полиција јер новинари то сигурно не раде на своју руку".
- Аркан је једном приликом тражио од Сколета да му позајми 80.000 немачких марака. Новац му је, наводно, био потребан за обавезе према припадницима Српске добровољачке гарде. Сколе му је позајмио новац, а никакав рок за враћање није уговорен. После неколико месеци када му је напоменуо да би требало да му врати позајмицу, Аркан је ноншалантно одговорио: "Ма пусти, то је твоја донација за гарду". Сколе, међутим, није био човек који олако прелази преко увреда и евидентног показивања непоштовања према њему. То је била увертира у неупоредиво значајнији сукоб - каже један од Сколетових пријатеља.
ЛАЗЕТИЋ КАО ОКИДАЧ
Далеко већи сукоб, међутим, изазвао је трансфер Николе Лазетића, о чему је причао Драган Николић Гаги, један од осуђених за Ражнатовићево убиство. Наводно, Сколе је овог фудбалера довео да потпише за Обилић, али се он и Аркан нису договорили око процента приликом продаје у иностранство.
- Приликом њиховог последњег сусрета, Аркан је већ показивао извесну нетрпељивост. Једноставно је питао Сколета: "Да ли си задовољан милионом?" Сколе је одговорио да јесте. Брзо су се растали. Чим су крочили напоље, Сколе се окренуо ка пријатељу и рекао: "Овај хоће да ме уклони. Мораћемо ми..." Не знам како је то схватио, али је са састанка изашао убеђен да Аркан жели да га убије - описује Сколетов пријатељ из тог времена.
Драган Николић је тврдио да је ликвидацију Аркана, из Немачке телефоном, 17. јануара 2000. наводио управо Сколе, док је Бранко Јевтовић Јорга био у хотелу пре него што је Добросав Гаврић ушао и пуцао, што је Ускоковић у неколико наврата покушао да демантује, али му то није спасло главу.
Жртве Арканових осветника
- Мирко Томић Босанац 13. фебруар 2000.
- Радослав Трлајић, Бата Трлаја, 25. фебруар 2000.
- Бранислав Лаиновић Дуги 20. март 2000.
- Зоран Давидовић Ћанда 23. март 2000. (када се враћао са сахране Лаиновића)
- Зоран Ускоковић Сколе 27. април 2000.
- Бранко Јефтовић Јорга 30. октобар 2004.