Брнабић иде у Подгорицу: Сусрет са потпредседником САД - прилика да се размотре важна питања!
Састанак у среду у Подгорици
Председница Владе Србије, Ана Брнабић учествоваће у среду, 2. августа у Подгорици на састанку Америчко-јадранске повеље где ће имати билатерални сусрет са потпредседником Сједињених Америчких Држава Мајклом Пенсом.
БРИТАНСКИ ГАРДИЈАН: Брнабић је посвећена промени реалности у Србији, експеримент који вреди гледати
Премијерка Брнабић и потпредседник САД Мајк Пенс на самиту Јадранске повеље у ЦГ
Учешће премијерке Србије на радном делу биће прилика да се размотре питања од заједничког интереса и да се размени мишљење о томе како даље унапредити регионалну, европску и глобалну стабилност.
Председница Владе Брнабић истаћи ће и доследну приврженост Србије очувању регионалног мира и стабилности, као и да се сва отворена питања са суседима решавају кроз дијалог и тражење компромисних решења.
- Одржива стабилност, помирење, спровођење реформских процеса и јачање међусобне повезаности кључни су предуслови за економски опоравак и развој и достизање европских стандарда - саопштила је владина Канцеларија за сарадњу с медијима.
У раду Самита ће, на позив црногорског премијера Душка Марковића и председника македнонске Владе, која тренутно председава Повељом Зорана Заева, поред председнице српске владе Ане Брнабић, учествовати и премијери Хрватске Андреј Пленковић и Албаније Еди Рама, председавајући Савета министара БиХ Денис Звиздић и косовски председник Хашим Тачи, саопштила је преш служба црногорске Владе.
Ана Брнабић открила свој ПРИОРИТЕТ у вези са државном управом који помаже у борби против КОРУПЦИЈЕ
Америчко-јадранска повеља, односно Повеља о партнерству између САД и Албаније, Хрватске, Македоније, Босне и Херцеговине и Црне Горе (А5), је програм сарадње установљен 2. маја 2003.
Њен основни циљ је јачање регионалне безбедности и сигурности, уз подршку САД државама региона које настоје да испуне стандарде за пријем у НАТО.
Србија у оквиру Америчко-јадранске повеље има статус посматрача, од децемба 2008. и није њена чланица због своје политике војне неутралности.