Brnabić ide u Podgoricu: Susret sa potpredsednikom SAD - prilika da se razmotre važna pitanja!
Sastanak u sredu u Podgorici
Predsednica Vlade Srbije, Ana Brnabić učestvovaće u sredu, 2. avgusta u Podgorici na sastanku Američko-jadranske povelje gde će imati bilateralni susret sa potpredsednikom Sjedinjenih Američkih Država Majklom Pensom.
BRITANSKI GARDIJAN: Brnabić je posvećena promeni realnosti u Srbiji, eksperiment koji vredi gledati
Premijerka Brnabić i potpredsednik SAD Majk Pens na samitu Jadranske povelje u CG
Učešće premijerke Srbije na radnom delu biće prilika da se razmotre pitanja od zajedničkog interesa i da se razmeni mišljenje o tome kako dalje unaprediti regionalnu, evropsku i globalnu stabilnost.
Predsednica Vlade Brnabić istaći će i doslednu privrženost Srbije očuvanju regionalnog mira i stabilnosti, kao i da se sva otvorena pitanja sa susedima rešavaju kroz dijalog i traženje kompromisnih rešenja.
- Održiva stabilnost, pomirenje, sprovođenje reformskih procesa i jačanje međusobne povezanosti ključni su preduslovi za ekonomski oporavak i razvoj i dostizanje evropskih standarda - saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima.
U radu Samita će, na poziv crnogorskog premijera Duška Markovića i predsednika makednonske Vlade, koja trenutno predsedava Poveljom Zorana Zaeva, pored predsednice srpske vlade Ane Brnabić, učestvovati i premijeri Hrvatske Andrej Plenković i Albanije Edi Rama, predsedavajući Saveta ministara BiH Denis Zvizdić i kosovski predsednik Hašim Tači, saopštila je preš služba crnogorske Vlade.
Ana Brnabić otkrila svoj PRIORITET u vezi sa državnom upravom koji pomaže u borbi protiv KORUPCIJE
Američko-jadranska povelja, odnosno Povelja o partnerstvu između SAD i Albanije, Hrvatske, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore (A5), je program saradnje ustanovljen 2. maja 2003.
Njen osnovni cilj je jačanje regionalne bezbednosti i sigurnosti, uz podršku SAD državama regiona koje nastoje da ispune standarde za prijem u NATO.
Srbija u okviru Američko-jadranske povelje ima status posmatrača, od decemba 2008. i nije njena članica zbog svoje politike vojne neutralnosti.