Дачић самоуверен: Лажно Косово неће ући у Унесцо, упркос Пацолијевим лажима
Дачић: Срео сам Пацолија, питао ме зашто сам рекао да лаже
Шеф српске дипломатије Ивица Дачић каже да је на маргинама заседања ГС УН разговарао са представницима земаља које нису признале независност Косова.
Спрема се ТУЖБА против НАТО: Деца у Србији УМИРУ од последица бомбардовања, а ту су и КЉУЧНИ ДОКАЗИ
Ивица Дачић након Њујорка: Очекује нас озбиљан дипломатски напор, Србија има огромну подршку
Он је истакао и да се њихова позиција неће мењати у наредном периоду, додајући да тзв. Косово не може да победи Србију на Генералној конференцији Унеска у новембру.
- Могу рећи да ме је у свим разговорима које смо имали највише занимала позиција тих земаља у вези са Косовом и Метохијом, и могу да истакнем да је наша позиција стабилна. Све земље су истакле подршку територијалном интегритету Србије и нагласиле да ту позицију неће мењати - рекао је Дачић, а преноси Министарство спољних послова Србије.
Дачић је рекао да је у седишту УН срео и косовског министра спољних послова Беџета Пацолија, а додао је да су косовски представници тамо били инкогнито јер нису чланови УН и да га је Пацоли упитао "зашто је рекао да лаже", додаје се у саопштењу.
- Косовски представници, због својих унутрашњеполитичких разлога, износе нетачне податке. Као што је податак да ће Маурицијус признати тзв. Косово. Одмах сам позвао председника Владе Маурицијуса са којим иначе имамо добре контакте. Србија је подржала Маурицијус у случају њиховог територијалног интегритета и придружила се њиховим декларацијама и резолуцијама у УН. У разговору он је рекао да нема промене њиховог става - рекао је Дачић.
Сусрет у пролазу: Александар Вучић упитао Пацолија где је нашао те гласове
Када је Унеско у питању, Дачић је рекао да са великом сигурношћу може да каже, иако није познато да ли ће се тзв. Косово пријавити за чланство, да тзв. Косово не може да победи Србију на Генералној конференцији Унеска у новембру.
Дачић је казао да су председник Србије Александар Вучић и он на прави начин искористили присуство на Генералној скупштини и да су имали разговоре са представницима најзначајнијих држава.