Ђурић жестоко оплео: Јеремић је политичка спонзоруша којој је понестало средстава
Ђурић сматра и да је Косово и Метохија тема на којој не треба да се изазивају политичке тензије и поделе
Лидер Народне странке Вук Јеремић је за Време говорио о преговорима Београда и Приштине, а његове изјаве прокоментарисао је директор Канцеларије за КиМ Марко Ђурић.
Прочитајте и:
Јеремић је рекао да је Србија у потпуној дефанзиви у тим преговорима и да се морало преговарати на другачији начин.
На питање да прокоментарише такве наводе, Ђурић је рекао да када Јеремић говори о Космету, то је као да особа осуђена за разбојништво говори о чувању банке, као и да је он разорио преговарачку позицију Србије.
- Он је, са Борисом Тадићем, најдиректније одговоран за пребацивање преговора из УН у ЕУ, довео је Мисију Еулекса на Косово уместо Унмика, што се често заборавља, а та мисија је држала неке најпромиментније Србе у затвору годинама, није заштитила Србе, имовину... - навео је Ђурић.
Додаје да је све што је тадашња власт урадила по питању КиМ - од захтева за мишљење Међународног суда правде, до распуштања најзначајнијих јединица наших оружаних снага, "потпуна катастрофа", те да зато немају морално ни политицко право да говоре о томе.
Ђурић сматра и да је Косово и Метохија тема на којој не треба да се изазивају политичке тензије и поделе, што је, каже, крајње неодговорно.
- Покушавати да градите своју политику тако што ћете својој влади и држави давати ударце испод појаса по једној од најосетљивијих државних и националних тема је недостојно озбиљне и аргументоване политичке дебате. Јеремић је политичка спонзоруша, којој је вероватно понестало средстава, јер подршке у народу није ни имао, који је морално и политички банкротирао и сада, у одсуству било какве озбиљне политике, настоји да по сваку цену, попут старлета и спонзоруша из ријалити шоуа, буде у јавности сваки дан - рекао је Ђурић новинарима.
Председник Народне странке је истакао да је Србија у преговорима о Косову и Метохији у потпуној дефанзиви и да се морало преговарати на потпуно другачији начин, а да би сада требало "направити ревизију приоритета", што би отворило могућност да Србија "нешто и добије".