Јоксимовић на Политичкој скупштини ЕПП у Варшави (ФОТО)
Говорило се о неопходности јачања региона и градова
Интернационални секретар Српске напредне странке и министар за европске интеграције Јадранка Јоксимовић учествовала је 4. и 5. јуна на Политичкој скупштини Европске народне партије (EPP) у Варшави.
Током дводневне Политичке скупштине разговарало се о актуелним политичким дешавањима и изазовима са којима се Европа суочава, новој регулативи ЕП о статуту и финансирању европских политичких партија, као и о предстојећем Конгресу ЕПП у Хелсинкију који ће се одржати 7. и 8. новембра, на који је позван и председник Александар Вучић, а где је предвиђено да ЕПП изабере свог кандидата за председника Европске комисије на изборима у пролеће 2019. године.
Јоксимовић је истакла да "СНС, на челу са председником Вучићем, води политику економског развоја земље, политику мира, стабилности и сарадње са свим партнерима, и да резултати које постижемо на путу европских интеграција представљају јасну смерницу у ком правцу Србија иде". Она је известила представнике европских партија да ће "током недеље разговарати са комесаром за преговоре о проширењу и суседску политику, Јоханесом Ханом, и са амбасадорима држава чланица ЕУ, и упознати их са оствареним напретком Србије, као и да очекује да ће на Међувладиној конференцији у Луксембургу, која ће се одржати 25. јуна, Србија добити сагласност свих држава чланица за отварање нових поглавља".
У оквиру Политичке скупштине група ЕПП у Европском комитету региона организовала је пратећи догађај на коме се дискутовало о питањима од значаја за грађане како држава чланица ЕУ, тако и држава кандидата. Конкретно, говорило се о неопходности јачања региона и градова у циљу обезбеђивања сигурне и просперитетне Европе, као и равномернијег развоја свих ЕУ региона кроз коришћење кохезионих фондова, где је Пољска једна од најбољих примера.
Јоксимовић је нагласила да "Србија, као држава кандидат на располагању има претприступне фондове који доприносе расту, одрживом развоју и свеукупном економском благостању, али да ми већ озбиљно радимо на институционалном јачању како би Србија била спремна за коришћење значајно већих, тзв. кохезионих фондова, који ће пријемом у ЕУ бити на располагању Србији".