Како је Параћин постао синоним за АФЕРУ? Шалетић и Симић се обогатили, па рекли да су ЗАБОРАВИЛИ да пријаве зараду и функцију
Скандали тресу општину Параћин
У Општини Параћин као да нису чули за законске обавезе јавних функционера, јер се чини да им је главни одговор на све незаконите радње да су заборавили или да нису знали за сукоб интереса.
Прочитајте и:
- НОВА АФЕРА ТРЕСЕ ПАРАЋИН: Директор Водовода Симић прикрио женину фирму, за две године купио два аутомобила и стекао уштеђевину са платом од 80.000 динара
- Шалетић је школски пример сукоба интереса: Пауновићев заменик није смео да буде и директор приватне фирме
- Ово ни Нушић не би могао да смисли: Заменик председника општине Параћин заборавио да је директор приватне фирме
Последња два случаја су директор Водовода Небојша Симић, који није пријавио имовину, ни посао своје супруге Агенцији за борбу против корупције, као и заменик председника Општине Параћин Томислав Шалетић, који је све до 26. априла 2018. године, у исто време обављао и функцију једног од директора фирме Спектар Инвест, која је добијала многе тендере и конкурсе које је расписивала управо Општина Параћин.
Директор Водовода Симић је на питање "зашто није пријавио уштеђевину Агенцији за борбу против корупције?", одговорио, такође, питањем: "Шта да пријавим, колико у кући имам пара?"
Наиме, Симић је 2014. године био директор банке, али је наводно ухваћен у малверзацији са клијентима, али ипак то га није спречило да ускоро постане вд директора ЈКП Параћин, а 2016. и директор ЈП за водовод, канализацију и гасификацију.
Он је у том периоду купио два аутомобила вредности од скоро 1.500.000 динара, а имао је и позамашну уштеђевину. Међутим, он тврди да је све време живео од 20.000 динара, а да све има захваљујући томе што живи са породицом код родитеља који су пензионери, али и да је као директор банке зарађивао и до 1.800 евра месечно, но да тај новац није чувао у банци већ код куће, те да није "пријављивао колико новца има у кући и џепу"?!
Такође, дотични, како каже, "није знао" да треба да пријави имовину супруге, иако је као јавни функционер био у законској обавези да то уради.
У свему овоме, на видело је изашао и локал који издаје, како он тврди за 100 евра. Ипак, као и у претходним случајевима, то нигде није пријављено, као ни да ли је порез на то уопште плаћао.
Можда је директору Симићу та сума небитна, али грађанима свакако није, посебно јер они са много мањим примањима испуњавају своје обавезе према држави.
Да овај случај у општини Параћин није усамљен, говори и афера у коју је уплетен Томислав Шалетић који је истовремено био заменик председника општине и један од директора приватне фирме која је само 2017. године, победила на јавним конкурсима и тендерима које је расписала ова Општина, у вредности од око 480.000 евра.
Шалетић се, као и његов колега у Параћину Небојша Симић, правдао. Како је рекао, он није директор Спектар Инвест фирме од јуна 2017. године, након чега се испоставило да се на тој функцији не налази тек од откад је наш портал објавио поменуте информације. Наиме, власник фирме Спектар Инвест је први пут поднео захтев да се Шалетић обрише са регистра директора ове фирме, тек након седам дана од објављивања ове афере на нашем порталу.
Зашто није пријавио АПР-у да је директор Спектар Инвеста, Шалетић је рекао да је то "потпуно испустио из вида". Не само да је “заборавио“ да функцију пријави, већ је рекао да је позиција директора за њега занемарљива функција.
Оно што је посебно нејасно јесте како је могуће да људи који раде у служби грађана и од којих се очекује да заштите интересе истих, нису обавештени да треба први они да поштују закон и да тако општина Параћин постане синоним за добар живот, а не за афере и прикривање новца. Остаје на надлежним органима спроведу истрагу и утврде да ли је закон прекршен.