Конгрес српско - америчког пријатељства: Памтимо и стојимо уз САД (ФОТО)
На маргинама конференције, оснивач Конгреса српско-америчког пријатељства Владимир Маринковић истакао је да је напад 11. септембра, у погледу окрутности и последица, био један од најтежих терористичких напада на слободу и људска права.
Конгрес српско-америчког пријатељства одржао је данас online конференцију под називом "Памтимо и стојимо уз САД", у знак сећања на терористички напад извршен 11. септембра 2001. године на Њујорк и Вашингтон, а са циљем подршке и унапређивања политичких и економских односа, сарадње и пријатељства Сједињених Америчких Држава и Републике Србије.
Поруке подршке, добре сарадње две земље, али значаја ефикасне борбе против тероризма послали су учесници конференције, међу којима су Владимир Маринковић, народни посланик Народне скупштине Републике Србије и оснивач Конгреса српско-америчког пријатељства (КСАП), Ивица Дачић, Први Потпредседник Владе Републике Србије, министар спољних послова и копредседавајући Саветодавног одбора КСАП и Њ.Е. Ентони Гофри, амбасадор САД у Србији.
Све због историјског споразума: Огласио се Гренел након номинације за Нобелову награду за мир
ГРЕНЕЛ ПОТВРДИО: САД, Београд и Приштина номиновани ЗА НОБЕЛОВУ НАГРАДУ ЗА МИР!
СРБИЈА ПОКАЗАЛА КОЛИКО СРЦЕ ИМА: На овај трагичан дан за Америку, подржали смо борбу против тероризма (ФОТО)
На маргинама конференције, оснивач Конгреса српско-америчког пријатељства Владимир Маринковић истакао је да је напад 11. септембра, у погледу окрутности и последица, био један од најтежих терористичких напада на слободу и људска права.
- Желимо да изразимо солидарност, емпатију и пријатељство са америчким народом. Овај акт тероризма ујединио је читав демократски свет да се супротстави тероризму и свакој врсти насиља. Србија је осудила овај чин и својом политиком, на унутрашњем и међинародном плану, потврдила своју спремност да се бескомпромисно суочи и супротстави сваком терористичком чину - поручио је Маринковић.
Он је нагласио значај потписивања споразума о економској сарадњи Београда и Приштине и истакао важност отварања канцеларије ДФЦ у Београду, што је сигнал инвеститорима да је Србија добра и повољна дестинација за улагање. Такође, Маринковић је нагласио да подршка америчке администрације представља велику прилику за нашу земљу.
На конференцији су говорили и директорка Центра за евроатлантске студије Јелена Милић, посредством видео линка обратила се Надежда Музкина испред НДИ (Натионал Демоцратиц Институте), а видео поруком републикански конгресмен из Алабаме Роберт Адерхолт. Посредством online платформе конфернцију су пратили народни посланици, представници ИРИ, НДИ, УСАИД, шеф канцеларије НАТО у Београду, као и полазници програма КСАП-а.
Учесници конференције подсетили су да је у терористичким нападима на Њујорк и Вашингтон 11. септембра 2001. године живот изгубило готово 3.000 људи, као и да је глобална реакција која је уследила отворила широк фронт у светској борби против тероризма.
ПОСЛЕДЊА ПРОВЕРА ПРЕД СУТРАШЊУ СМОТРУ: Вулин присуствовао генералној проби промоције официра Војске Србије
"ДОСЛЕДНО СПРОВОДИМО ВОЈНУ НЕУТРАЛНОСТ" Вулин: Замрзавамо све вежбе у наредних шест месеци
ОГЛАСИО СЕ ГОДФРИ: Ево шта је амерички амбасадор поручио Албанцима, Приштини се неће ни мало допасти
НАГРАДЕ ЗА НАЈБОЉЕ: Уручене дипломе кадетима и студентима Војне академије
Вучић и Чен Бо одржали састанак: Србија чува искрено пријатељство са Кином