МОЈА ПРАВА СУ ОЗБИЉНО НАРУШЕНА: Радован Караџић уложио жалбу ХАШКОМ ТРИБУНАЛУ
Бивши председник Републике Српске Радован Караџић уложио је данас жалбу Хашком трибуналу.
Радован Караџић је уложио жалбу Хашком трибуналу на пресуду којом је осуђен на 40 година затвора због геноцида у Сребреници и злочина против човечности у Босни и Херцеговини 1992-1995. године.
Караџић у жалби на 238 страница навео 48 "суштинских и процедуралних грешака Судског већа" које су довеле до тога да 24. марта буде осуђен.
- Уколико се не исправе, суђења с грешком и нефер пресуде, попут моје, само ће убрзати бекство држава попут Јужне Африке и Русије од међународног правног система јер је систем политизован и заснован на двојним стандардима. То би могло да уништи могућност за међународну правду - навео је Караџић у жалби.
ХАН: ЕК већ припремила терен за отварање нових поглавља
У делу жалбе који се односи на геноцид у Сребреници, он је навео да "никада озбиљнија осуда није стајала на лабавијим ногама".
- Закључак Судског већа да сам учествовао у убиствима заробљеника у Сребреници на основу нејасног пресретнутог разговора је несигуран, неоснован и нетачан - навео је Караџић.
Он је уложо жалбу и на део пресуде којим је проглашен кривим за терорисање грађана Сарајева.
ПРЕМИЈЕР О ИЗБОРИМА: Не бавим се тиме, радим оно што је важно за Србију!
Бивши председник Републике Српске жалио се и на сам поступак, јер су му, како каже нарушена права. Међу којима је и кршење обавезе тужилаца Хашког трибунала да му доставе све доказе, али и одлука да му се не дозволи да сам себи поставља питања.
- Моја права су озбиљно нарушена јер судско веће није наложило Ратку Младићу да одговара на питања када је позван за сведока - навео је Караџић у жалби.
ЧУВАЋУ СУВЕРЕНОСТ СРБИЈЕ, УКЉУЧУЈУЋИ И КОСОВО: На ово ће се ЗАКЛИЊАТИ будући ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ
Хашко тужилаштво је такође уложило жалбу на Караџићеву пресуду, затраживши да буде проглашен кривим за геноцид почињен 1992. године. Усмено излагање жалби требало би да буде одржано на пролеће 2018. године, а коначне пресуде се очекују годину дана касније.