ОД БРАВАРА ДО ЧЛАНА САНУ! Овако је Тито са нижом школом добио титуле које се стичу искључиво образовањем
Владао је преко 35 година, од школе има само 7 разреда, неколико доктората, а био је и члан САНУ.
Јосип Броз Тито је имао кратко школовање, али је упркос томе успео да се додатно образује, а касније и да доживотно завлада великом државом. Похађао је нижу четворогодишњу школу и још 3 разреда заната.
Mozzart даје највеће квоте на свету: Украјина 1,85, Пољска 2,10, Швајцарска 1,25!
ШТА ЋЕ БИТИ АКО ЛУКИЋ ПРЕКРШИ НЕКУ ОД ЗАБРАНА ТРИБУНАЛА? Тома Фила објаснио све
"ПОШТОВАНИ ПРЕДСЕДНИЧЕ ЗЕМАН..." Вучић послао поруку подршке председнику Чешке
Језик и математика су му слабо ишли. Због тих предмета је падао године. Од формалног образовања има само 7 година школе, али упркос томе има докторате, а био је и члан Српске академије наука и уметности.
О раном животу Јосипа Броза Тита, бившег и доживотног југословенског председника сачувано је врло мало података. С обзиром да је био апсолутни владар у једној тоталитарној држави, подаци о неговој раној младости могли су се врло лако фалсификовати. У таквим режимима младост диктатора се увек глорификује, а казивања о њему су у најмању руку "неупитна".
Већина података је доступна из Брозових аутобиографских извора, а подаци о његовом школовању доступни су из образовних установа у којима се школовао.
Јосипа су родитељи послали у Словенију кад је имао три године и то наводно због недостатка хране. Тамо је остао све до осме године, односно до почетка основног школовања у Кумровцу. Боравак у Словенији имао је и непожељне последице, у каснијем школовању је имао потешкоћа с хрватским језиком. Мали Јосип се у уписао у први разред у Нижу пучку школу у Кумровцу 1900. године. Његове оцене су најпре биле лоше, да би се временом поправљале, али никад нису прелазиле просек - био је најчешће са добрим успехом. Имао је неколико највиших оцена, али из предмета као што су владање и рад у школском врту. У првом је разреду добио прву јединицу и то из предмета читање. Први разред је понављао због ове слабе оцене.
Броз, касније заклети комуниста, имао је добре оцене из веронауке. То су биле махом четворке. Наиме, Броз је у школу био уписан као дете римокатоличке вере па је то конфесионално уверење и похађао. Броз је током свог нижег четворогодишњег школовања које му је трајало 5 година имао слабије оцене из језичких предмета, као и из математике. Из певања, цртања и гимнастике успевао је да добије боје али не богзна какве оцене.
Као резултат његовог слабог образовања, током живота је доста слабо стајао са правописом. Међутим, наводно су га често виђали са књигом јер је желео да се додатно образује. То га је доводило у сукоб са родитељима који су као многи сељаци тог времена били сумњичави према образовању. Сматрали су да је то губљење времена поред великог броја сесоских послова који су их свакодневно чекали. Након завршетка ниже школе, због тешке ситуације у породици мали Јосип је морао да одложи свој одлазак на занат, па је седеће две године радио тешке послове на имању свог ујака у Подсреди.
Након тога, одлази у Сисак 1907. године с намером да учи занат конобара, али убрзо одустаје од те намере и уписује за бравара. Одлази на трогодишњу обуку код чешког бравара Николе Караса, где је имао обезбеђену обуку, храну и стан. Упоредно са радом, од 21. новембра 1907. до 2. новембра 1910. године два пута по два сата седмично похађао је шегртску школу. У школи се поред стручних предмета учио и хрватски језик, историја и географија. Опет му се догодило да је пао годину, овај пут због недовољне оцене из математике. 1910. године Броз завршава занат и добија диплому браварског помоћника.
Упркос слабом образовању, Тито је након што је завладао Југославијом добио велики број титула које се начешће добијају само образовањем.
Због великог доприноса војној науци и пракси, а посебно за допринос и заслуге у изградњи теорије и праксе ослободилачког рата Тито је 1976. године добио докторат војних наука и уметности од државе коју је водио.
Поред тога он је био почасни доктор универзитета у Љубљани, Загребу, Београду, Сарајеву, Скопљу, Приштини и Новом Саду, као и универзитета у Алжиру, Адис Абеби, Бандунгу, Халифаксу, Рангуну, Сантјагу, Улан Батору и Варшави.
Тито је такође био и члан Српске академије наука и уметности од 1948. године.