ОД МИЛОШЕВИЋЕВЕ ДО НИКОЛИЋЕВЕ СРБИЈЕ: Судбина земље преламала се преко ових "српских владара"
Ако би се неке временске одреднице називале по именима људи који су оставили дубок траг у политичком животу једне земље, онда је Србија преживела Милошевићево, Ђинђићево, Коштуничино, Тадићево време, да би дочекала и „Томино доба“.
Најновија историја Србије исписана је по улогама ових лидера, који су имали (не)запажене роле у кључним политичким дешавањима ове наше мале земље, преко које су се ломила и многа светска копља. Тако је и дан данас. Опет смо на раскрсници светских путева, а судбина Србије преламала се преко ових „српских владара“ и њихових личности.
МИЛОШЕВИЋА ХТЕЛИ ДА УБИЈУ УНИФОРМИСАНИ ЉУДИ: Пуцали на њега у Карађорђеву 1995, непосредно пре Дејтона!
Милошевићево доба
Прошло је тачно 27 година од првих вишестраначких избора. Редовни избори до сада су одржани четврти, а ванредни 7 пута.
Први директни, вишестраначки избори за председника Републике Србије одржани су 9. децембра 1990. Убедљивом већином победио је Слободан Милошевић. Право гласа је имало 7.033.610 грађана уписаних у бирачки списак.
СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЋ ЈЕ ОСЛОБОЂЕН У ХАГУ! Руски новинар открио истину коју СКРИВА ЦЕО СВЕТ!
На изборе је изашло њих 5.029.123, односно 71,5 одсто. За положај председника Србије надметао се невероватан број од 32 кандидата. На тим изборима бирало се између 15 листа.
Период Милошевићеве владавине је обележио пад комунизам и распад Југославије који је кулминирао етничким сукобима. Милошевић је успео да се брзо и без великог отпора учврсти на власти на којој је остао 12 година. Онда је уследила НАТО-агресија која је за циљ имала окупацију Косова и контролу централног Балкана. Владавина Слободана Милошевића обухвата читаву једну трагичну и драматичну епоху у историји наше земље. А онда следи Пети октобар - револуција коју су попили ослободиоци!
За неке је он националистички лидер одговоран за распад земље, а за друге Југословен и комуниста, за једне мрачни диктатор, а за друге човек који је увео Србију у демокатско вишетраначје, за једне је био милитантни лидер који је покретао ратове, а за друге је био колебљивац, па и издајник прекодринских Срба. Оно што је јасно код ових противречних стереотипа је да су сви они у великој мери генерисани на Западу.
ПРИПАДНИК ОБЕЗБЕЂЕЊА ОТКРИО ШОКАНТНЕ ДЕТАЉЕ: На Слобу је пуцано из снајпера, а онда је ПАЛА ОДЛУКА!
Ђинђићево доба...
Пети октобар означио је крај владавине једног типа власти, где је на челу земље био један човек ауторитарног стила владавине, који је замењен ДОС-ом.
Шаренолику коалицију обележила је равнотежа немоћи, због кључних разлика између Коштунице и Ђинђића, као и других кандидата ове неспојиве слагалице.
На економском плану се после полузамрзнуте транзиције прешло у фазу брзих и хаотичних промена које су, ионако исцрпљену привреду потпуно препустиле деструктивној комбинацији корумпираних политичара, похлепних тајкуна и агилних страних компанија.
ЧОВИЋ УПОЗОРИО ЂИНЂИЋА, А ОВАЈ МУ РЕКАО: „Чово, јел си видео, пи*ке не знају ни да убију“
Иако је формално Коштуница био председник савезне државе, овај период ипак називају Ђинђићевим, а нарочито од краја 2001. године. Читав период Ђинђићеве владе потресају унутрашња трвења и политичке кризе којима се није видео крај. Србија је излазила све слабија и слабија из ових политичких сукоба и раскола. Бројна владајућа каолиција је на површину избацила најгоре стране демократског уређења (корупција, странчарење...), а да је притом мало позитивног виђено. Период константног трвења председника и премијера обележио је и догађај ка да је до тада најбдојнија странка ДСС била избачена из парламента од стране ДОС-а, а увелико је тињао сукоб између Ђинђића и Динкића око контроле над економским ресурсима.
Трагична смрт премијера Ђинђића је, чини се, овај сукоб одложила за који месец када је кулминирао у серији скандала који су потресали Живковићеву владу. Влада која је наследила убијеног премијера била је састављена од њему блиских људи који нису успели да се снађу на тим позицијама.
МИЛО ЂУКАНОВИЋ УПОЗОРАВА: Све док се не реши атентат на Ђинђића, проблем би могао да се понови!
Коштуничино доба...
Главна обележја Коштуничине владе су: политичко смиривање конфликата и привремена стабилизација политичке сцене. С обзиром да је настављена владавина једне већ порушене и економски ослабљене државе, овај период обелажили су наставак неуспешне економске политике од стране "водећих експерата".
КАРИЋ О ОДЛАСКУ ИЗ СРБИЈЕ: Коштуница је покушао да ме УБИЈЕ! Имао сам две опције!
Влада која је политички била потпуно конфузна, уједно је и била медијски неактивна, што се све одражавало негативно на њен утицај. Запад и домаћа елита су све више навијали за свог миљеника, ДС, и желели његов повратак на политичку сцену. Прилика за то били су председнички избори, на којима владајућа коалиција није имала озбиљног кандидата. Победа Тадића на председничким изборима је била први велики удар на ауторитет Коштуничине владе и од тада се ерозија непрекидно наставља, уз краће или дуже паузе.
КОШТУНИЦА СЕ ВРАЋА НА ПОЛИТИЧКУ СЦЕНУ: Иде против Двери и ДСС!
Тадићево доба...
Колико је претходна влада медијски била неактивна, толико је Тадић експлоатисао медијско оружје и дошао на власт вештим кориштењем слабости политичких опонената, на пр. неспремност ДСС за изборе 2014. године. У том моменту Тадић добија невероватну подршку Запада, домаћих тајкуна, медија и велике већина домаћих странака. На једној страни била је потпуна доминација Тадића и јачање ДС, а на другој суноврат Коштунице и крах ДСС.
"КОАЛИЦИЈА ЗАБАВЕ И РАЗОНОДЕ": САД су натерале Тадића, Чеду и Пајтића да се уједине
Особеност Тадићеве владе угледала се у томе да комбинује Ђинђићеву проевропску реторику и Коштуницину косовску, с тим што је оно "косовско" у Тадићевој влади имало малу тежину. Основни циљ је био да се не омета процес одвајања Косова од Србије, и да се полако инсталира Еулекс у дружтвена питања земље,а да се опет одаје утисак да "не дамо Косово" јер "Косово је срце Србије". Маркетинг и негативна медијска кампања довели су до победе ДС и Бориса Тадића, и они ће поред новца бити главне полуге њихове власти. Његову владавину такође је окарактерисала потпуна оданост Западу, а као гром из "ведра неба" одјекнуло је хапшење и предавање Радована Караџића, што је можда била и купљена карта за пут у неповрат!
ЧОВИЋ О ОПТУЖНИЦИ: Све ово је политичка интрига бившег режима Бориса Тадића
Стекао се утисак да ни једна власт након Петог октобра није имала ни део моћи какву је имао Милошевић. Тадић је био као Урош нејаки, са њим је Србија бивала све слабија и све мања.
Томино доба...
СРПСКО-ФРАНЦУСКИ ОБАВЕШТАЈАЦ ПЕТРУШИЋ ОТКРИВА: Ово је позадина Харадинајевог хапшења - ЗАНЕМЕЋЕТЕ!
Актуелни председник Србије, Томислав Николић је добио изборе на Ђурђевдан, 6. маја 2012. године и тако прекинуо Тадићеву владавину, на велико изненађење и њега и Демократске странке, која је том победом започела суноврат који је од највеће српске партије, ову странку одвео у пропаст. Тома је својом победом прекинуо демократску владавину дугу скоро две деценије, и започео мандат који траје све до расписивања нових избора, који се очекују сваког тренутка. Томислав Николић ће бити упамћен по оштрој реакцији на нападе косовских званичника, када је рекао да ће бранити суверенитет Косова и Метохије. Међутим, он је тим чином само одбранио оно што се заклео када се прихватио функције председника Републике Србије.