Оно што се Весни десило свима нек буде ОПОМЕНА: Дописивали смо се дуго, а онда смо се видели и остала сам у ШОКУ
Никад не знаш ко је с оне стране монитора
У већини случајева на друштвеним мрежама се формирају површни односи, пријатељства која заправо то и нису, везе које се у реалности расплину као балон од сапунице. Ипак, постоје и изузеци које можемо да преведемо у ону симпатичну реплику: Двоје су се тако и смували. У сваком случају, потребно је не заборавити на опрез, јер људски мозак, у чезњи за пажњом, неретко идеализује особу с друге стране монитора, те себе може довести у неприлике.
Друга страна упознавања на интернету: Маша и њена љубавна прича су доказ да није све тако црно
Прељуба на српски начин: Како је млада преварила супруга и то НАСРЕД ВЕНЧАЊА!
Дугонога банкарска службеница Весна, удовица од око 50 година пре неколико година прихватила је на ФБ за пријатеља мушкарца који је био на листи пријатеља њене рођаке. После само неколико дана од „склапања пријатељства” на овој друштвеној мрежи, новопечени френд је почео да јој шаље комплименте, љубавне песме и стихове. Сложио је тугаљиву причу: разведен, ринта и дању и ноћу да школује децу. Жуди за правом љубављу, пажњом, нежношћу…
- Последњи романтик, баш као ја - помислила је. Миц по миц, постала је зависна од његових слаткоречивих порука.
- Пошто је био таксиста, знао је да ми шаље поруке и у три ујутру. Била сам на седмом небу јер сам годинама била јако усамљена. Међутим, никако да се договоримо да се видимо. Ја му једном, онако успут, набацим да бисмо коначно могли на неку кафицу, он каже договорићемо се, као, у гужви је. Иако ми је рекао да је разведен, то што ни после неколико месеци дописивања није желео да се видимо побудило ми је сумњу. Мало сам почела да га кулирам, али он је то осетио и буквално ми слао по 50 порука дневно. Линкови песама, романтични цитати… После скоро пола године, договорили смо се једно вече да одемо на пиће. Ја се средила. Сведена хаљина, штиклице, било је лето. Око 10 увече долазим на договорено место, ауто паркиран, упаљени фарови, видим њега унутра. Очекујем да ће изаћи да се поздравимо, маштала сам да ћемо се одмах загрлити и пољубити, да ће ме сачекати с букетом цвећа… Толико је било страсти и романтике међу нама. Ништа од тога. Уђем у ауто. Човек у тренерци и патикама! Гледа ме онако шеретски и каже: „Хоћемо на Кошутњак?” (београдски парк-шума, прим. аут). Погледам га и кажем: „Нећемо.” Изађем из аута потпуно шокирана. Ноге су ми се тресле. Не знам како сам дошла до куће. Слао је поруке, звао, био толико навалентан да сам морала да га блокирам на Фејсбуку и променим број телефона. Сад кад боље размислим, добро сам прошла. И да – није био разведен, лагао је - завршава Весна.
Занимљиво је да се млади брже засите друштвених мрежа од средње генерације и оних који су прешли педесету објашњава психолог Александра Јанковић.
– Младима је то радозналост и авантура, и брзо им досади, али је зато све више особа средњег и мало старијег доба које на друштвеним мрежама траже нешто што би им испунило живот, усрећило их, можда неку њихову усамљеност умањило. Као што су раније били огласи за дружење, сада је то само финија варијанта. Старије генерације имају друга очекивања: да се ипак из неког виртуелног контакта изнедри нешто емотивно озбиљније. Имају, дакле, очекивања. Зато прате активности своје симпатије, где иде, шта објављује, који су јој пријатељи… Онда крећу питања зашто се не јавља… Ту је веома снажан и фактор реалних фигура у животу тих особа. Многи су удати, ожењени, и то изазива љубомору виртуелних симпатија – додаје Јанковићева.
Она наглашава да има и оних веза које се у реалном свету остваре, али је њих далеко мање од разочарања и лоших искустава.