ПОЗНАТИ ФУДБАЛЕР ФИНАНСИРАО ХРВАТСКОГ ШПИЈУНА У СРБИЈИ?! Иза свега стоји Лука Модрић?
Разоткривено
Дражен Летић, бивши припадник МУП, својој вези у Хрватској Николи Кајкићу дао је фалсификована документа која су коришћена за дискредитацију осијечког тужиоца да би овај био смењен и онемогућен да настави истраге против фудбалера Луке Модрића и Бранимира Главаша.
ХРВАТИ ОТВОРЕНО УДАРИЛИ НА СРБИЈУ! БИА им разбила ОБАВЕШТАЈНУ МРЕЖУ, они се огласили СРАМНИМ САОПШТЕЊЕМ
ОН ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЗА ХРВАТЕ! Бивши полицајац продавао СРПСКЕ ХЕРОЈЕ, то је само ВРХ ЛЕДЕНОГ БРЕГА
БРИТАНЦИ СПРЕМАЈУ УДАР НА СРБИЈУ! Наша земља у фокусу НАТО САВЕЗА, смета им БРАТСТВО СА РУСИЈОМ
Према наводима медија, који се позива на детаље досијеа о Кајкићу и Летићу, које је БИА водила претходних година, Летић је фалсификовао потврде српског министарства одбране о војном ангажовању у јединицама ЈНА против хрватских снага током 1991. и 1992, заменика осијечког жупанијског државног тужиоца Мирослава Краљевића.
Кајкић је лажна документа која је добио од Летића о тужиоцу Краљевићу проследио хрватским десничарима, а завршила су код Бранимира Главаша, којем се у неколико наврата судило за ратне злочине над Србима у Хрватској, и то је искористио у Сабору да би дискредитовао Краљевића, који га је гонио за ратне злочине, и затражио његову смену.
Позивајући се на детаље досијеа БИА о Кајкићу и Летићу, наводи се да је Летић од Кајкића за то добио новац и да се из њихове комуникације може извући претпоставка да је финансијер ових активности био познати фудбалер Лука Модрић.
Модрић је такође имао личне мотиве да дискредитује тужиоца Краљевића, који је у том тренутку био поступајући тужилац у судском поступку против фудбалера, а за давање лажног исказа у поступку против браће Мамић, фудбалских менаџера који су посредовали у његовом трансферу.
БИА као посебно индикативно, како се преноси, наводи и прибављање доказног материјала о боравку заробљених припадника хрватских паравојних јединица, углавном са подручја Виковара, у КПЗ у Сремској Митровици за време грађанског рата у бившој СФРЈ.
Та документација искоришћена је за тужбе против Србије Вишем суду у Београду, са захтевима за одштету, због наводног незаконитог држања у заробљеништву, поред осталог из досијеа БИА.