Родитељи, обратите пажњу на своју децу: Нови бизарни тренд стигао у Србију, може их коштати ЖИВОТА
Узнемирујуће
Нови "тренд" на друштвеним мрежама појавио се и у Србији. Деца држе пиштољ у руци и прете да ће да се убију, а потом језиве фотографије тих призора каче на Инстаграм.
Прочитајте и:
Слика девојчице која позира тако што је прислонила себи пиштољ на главу, држећи у другој руци поруку: "Никола w. т. п. (волим те пуно), убићу се због тебе!!!", узнемирила је јавност!
Но, та фотографија је одмах уклоњена са Инстаграма.
Ова фотографија на друштвеним мрежама није усамљена јер је у питању нови бизаран тренд и изазов међу младима. Након што су се хвалили сликајући се са дрогом и фотке стављали на Инстаграм страницу "Дрога Србија", на ред је дошао нови, бруталнији начин надметања међу српским клинцима.
Правила су таква да неким оружјем претите да ћете се убити и такву слику објавите. Стручњаци упозоравају да млади постају све бруталнији, а да је начин на који се доказују погрешан.
Психијатар психотерапеут прим. др Ивица Младеновић каже да су друштвене мреже мач са две оштрице и да их млади често злоупотребљавају објављујући експлицитне и агресивне фотографије. Он каже да овом проблему треба приступити озбиљно јер може бити веома опасно, а да се родитељи и образовне установе морају додатно ангажовати.
Дечији психолог Ана Јанковић сматра да је позадина тог новог тренда и изазова заправо слабост и позив у помоћ:
- Пристајање на такву врсту игре у сваком случају указује на проблеме, неку патологију, слабост, дисфункционалност унутар личности, девијантност, да се не разликује добро од лошег, да не успева да каже не, али чему све то? Изазов треба да им буде нешто у позитивном смислу, рецимо, успех у спорту или школи. Породица је овде заказала, цео систем назадује, па и наша омладина.
Психотерапеут Зоран Миливојевић истиче да би полиција требало да реагује без обзира на то да ли је особа уперила пиштољ у себе или неког другог:
- Психијатријски став је да сваку претњу самоубиством, без обзира на то да ли је у шали или не, треба озбиљно схватити. Иако се ради на превенцији, учестале су појаве насиља, што је забрињавајуће.