ШОКАНТНЕ ТВРДЊЕ ВОЈИСЛАВА ШЕШЕЉА: Кристијан Голубовић палио џамију по налогу Коштунице!
Кристијан Голубовић је запалио бајракли џамију у марту 2004. године, током демонстрација у Беогфраду, тврди Војислав Шешељ, лидер радикала, објашњавајући да је овај то учинио по налогу Демократске странке Србије (DSS), на чијем је челу тада био премијер Србије Војислав Коштуница.
- Голубовић је радио под диригентском палицом Александра Никитовића, тадашњег шефа кабинета Војислава Коштунице. Следбеници Војислава Коштунице, предвођени Кристијаном, напали су и запалили џамију - испричао је Шешељ.
МОРАМО СЕ ВРАТИТИ НА КОСОВО! Неиспричане приче генерала Делића са Паштрика: Руски добровољци нису хтели да се повуку!
"Западни центри моћи активирали план Б за УДАР НА ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ!"
ВУЧИЋ ПОГОДИО ПРАВО У МЕТУ: Хистеричне реакције ЛАЖНЕ ЕЛИТЕ на ауторски текст председника
О Кристијановој улози својевремено је говорио и бивши београдски муфтија Мухамед Јусуфспахић, који је пре две године, на годишњицу паљења написао:
- Није Кими палио, већ Кристијан.
Тада је муфтија одбио додатно да појасни да ли је мислио на Кристијана Голубовића, мада је било очигледно на кога је алудирао.
О повезаности Коштуничиног ДСС са паљењем џамије спекулисало се и због улоге министра полиције Драгана Јочића, блиског Коштуничиног сарадника и функционера ДСС-а. Тако постоје аудио-снимци на којима Јочић забрањује употребу силе и одбија да изда наредбу за ангажовање Жандармерије.
Подсетимо, београдска Бајракли џамија запоаљена је у ноћи између 17. и 18. марта 2004. године, у демонстрацијама које су у Београду избиле због насиља над Србима на Косову.
ВУЧИЋ ПОКАЗАО ЛИЧНУ И ПОЛИТИЧКУ ВЕЛИЧИНУ: "Мржња и фашизам у Србији неће имати будућност"!
СВИМА ЈЕ БИЛО НЕПРИЈАТНО: Мук у студију након што је Марић поставио питање МИЛИЋКИ (ВИДЕО)
Како ће тећи састанак: Којих ПЕТ ВАЖНИХ ТЕМА Маркон и Вучић отварају у понедељак?
Тада је проваљено у двориште, разбијени су прозори и запаљена зграда. У нередима, према објављеним подацима, до темеља је изгорела и библиотека са више од 7.000 књига, а из џамије је украдено 50.000 евра. Повређено је десет полицајаца у сукобима са демонстрантима.
Пре пет година, Апелациони суд донео је коначну пресуду у процесу који је називан суђење за паљење џамије, мада се у ствари судило због каменовања полицајаца који су обезбеђивали Бајракли џамију. Тада су донете три осуђујуће пресуде, али за само паљење, практично, нико никада није осуђен.