''SRBIJA ЋЕ ПОБЕДИТИ МАФИЈУ'' Борба председника Вучића против свих оних који злоупотребљавају службене положаје у држави!
Поједини државни службеници користе се нелегалним радњама како би зарадили енорнмо велик новац, председник Вучић одличио је да томе стане на пут
Било да су министри, државни секретари, народни посланици, градоначелници или председници општина, чије плате износе око 100.000 динара, возе аутомобиле од 400.000 евра.
Кисић Тепавчевић: Циљ успоравање одласка наших грађана на рад у иностранство и успешна интеграција повратника (ФОТО)
Брза саобраћајница од Сомбора до Кикинде (ФОТО/ВИДЕО)
СРБИЈА ЗАДАЈЕ УДАРЦЕ КРИМИНАЛУ! Вучић обелоданио ко ће ПРВИ БИТИ УХАПШЕН - у реду и функционер из државног врха?
Предсенидк Србије Александар Вучић запитао се како је ово могуће.
Инсајдерски послови, продаја привилегованих информација, намештање тендера и дојаве о потрагама и претресима представљају утабани пут којим државним службеници иду руку под руку са мафијашима.
Резултат ових дилова су огроман новац, имовина, прескупи аутомобили, које службеници не би могли да зараде од примања која по закону добијају.
- Државни службеник то не зарађује на лепоту, него као инсајдер, продаје привилеговане информације за одређене тендере и намештања. Служи да на време обавести о потрагама, претресима и свему ономе што занима криминалце. Све у свему, сваки његов потез кошта оног ко користи услугу, али овај који га плаћа зарађује двоструко, тако да то није ништа ново, рекло би се, а тиме што воле да истичу своје богатство само помажу полицији и државним и пореским органима да их лакше открију. Надајмо се успеху - поручио је за „Ало!“ криминолог Златко Николић коментаришући сарадњу државних службеника и мафије.
Ти дилови су толико плодоносни, да поједини мафијаши из државних служби возе аутомобиле од 400.000 евра, о чему је у понедељак увече говорио и председник Александар Вучић, који је поручио да ће Србија победити мафију.
- Када се сликају у возилима од 400.000 евра, а раде у државној служби, морате да се запитате одакле то, ко је то дао и за шта - указао је и додао да мафијаши не могу да постоје без подршке државног система.
Да ће држава успешно одвојити жито од кукоља тврди и Марио Спасић, генерални секретар Савета за мониторинг, људска права и борбу против корупције ''Transparentnost''.
- Да будемо јасни, ниједан министар, државни секретар, народни посланик, градоначелник или председник општине или било ко други не сме очекивати и неће добити подршку нити амнестију владајуће партије за криминал који је развио у државном систему. Нама је познато да постоје високи државни функционери који се позивају на председника Вучића да би себи подигли рејтинг, шурују с мафијом и развијају њихове послове. Вучић је јасно таргетирао то да је немогуће да са платом од 100.000 динара возите ауто од 400.000 евра. Ко су ти државни мафијаши који злоупотребљавају поверење овог народа? Како је могуће да од прљавих пара својој деци купе торбу за школу или бицикл? Држава сада има капацитет да се и са тим олошем обрачуна и немојте сумњати да ће тако бити. Министар Вулин је добио одрешене руке и у први план излазе професионалци у полицији. Мафији, која је приватизовала државу, долази крај - поручује Спасић.
Министар полиције Александар Вулин је истакао да у земљи нема места за организовани криминал који је снажан као држава.
- У овој земљи мафија неће и не може да има своју државу - поручио је он и додао да дефиниција организованог криминала говори о повезаности криминалних структура са онима који имају неку моћ одлучивања у држави. Казао је да су неки људи идентификовани, али да полиција није та која одлучује о објављивању идентитета, него тужилаштво.
Стефановић: Нови закон ће бити удар за њих
Ненад Стефановић, председник Удружења судија и тужилаца Србије, поручио је да бахато понашање оних који представљају државу мора да се санкционише, али и да се утврди да ли осим дисциплинске постоји и кривична одговорност.
- Од 11. 3. 2021. почеће примена Закона о утврђивању порекла имовине и посебном порезу. Закон предвиђа да ће онај ко не буде могао да докаже да је на законит начин стекао имовину остати без три четвртине њене вредности, а ако суд утврди да је имовина стечена кривичним делом, биће му одузет целокупан незаконито прибављен иметак. По Закону, на удару ће се наћи они за које се посумња или утврди да за највише три узастопне календарске године имају разлику већу од 150.000 евра између увећања имовине и пријављених прихода. Терет доказивања увећања имовине је на Пореској управи, док је терет доказивања порекла имовине на обвезнику. Држава је оваквим законом добила делотворан механизам да се утврди да ли се неко незаконито обогатио - закључио је он.