"У Србији НЕ ПОСТОЈИ ПОРОДИЦА која нема неког ОБОЛЕЛОГ ОД РАКА!" Докторка Даница Грујичић о ПОСЛЕДИЦАМА НАТО БОМБАРДОВАЊА 20 година касније
Начелница Клинике за неурохирургију Клиничког центра Србије ( КЦС) Даница Грујичић изјавила је данас да бомбардовањем 1999. године није загађена цела Србија и да мора да се направи научна студија која ће доказати шта је у Србији загађено.
Морају се гледати локације које су бомбардоване, а бомбардовано је 70 одсто цивилних циљева - истакла је докторка Грујичић.
Ако погледате становништво Србије, 7,2 милиона из 2010. по попису, морамо бити свесни чињенице да не постоји породица у земљи која нема неког оболелог од малигних болести, рекла је Грујичићева.
Последице НАТО бомбардовања биће преиспитане у УН (ВИДЕО)
"То није ни операција, ни кампања, ТО ЈЕ АГРЕСИЈА" - Зашто нико није хтео да каже шта је НАТО БОМБАРДОВАЊЕ?
ВИШЕ СЕ НИЈЕ МОГЛО, МАЊЕ СЕ НИЈЕ СМЕЛО: НАТО бомбардовање последњи велики злочин 20. века!
- Оно што смо као клиничари приметили, то је да се одређене врсте тумора које су се јављале искључиво код људи од педесет или шездесет година - сада јављају код деце - додала је Даница Грујичић.
Она је рекла и да су се у једном периоду, од 2008. до 2012. године, драстично погоршали резултати лечења деце.
Према њеним речима, мора да се направи научна студија која ће доказати шта је у Србији загађено.
- Не можете гледати целу популацију, морате гледати локације које су бомбардоване, а бомбардовано је 70 одсто цивилних циљева, свако постројење које је било на мапи хазарда - рекла је Грујичићева.
"Подсећаћемо вас како сте убили 89-оро СРПСКЕ ДЕЦЕ!" Руси на годишњицу НАТО бомбардовања послали ПОРУКУ Алијанси
ОВАКО СМО САЗНАЛИ ДА ПОЧИЊЕ БОМБАРДОВАЊЕ: Обраћање Слободана Милошевића нацији (ВИДЕО)
Ако се деси поплава, земљотрес, бомбардовање, тада се ослобађају токсичне материје из тих постројења и у одређеном региону се прави еколошка катастрофа, појаснила је.
- Није цела Србија загађена - рекла је Даница Грујичић.
Докторка додаје да би требало направити методичну и тачну научну анализу бомбардованих постројења са токсичним материјама, и да постоје признати математичке модели на основу којих може да се израчуна колико је било токсичних материја.
- Каснимо, али нисмо закаснили - закључила је Грујичићева.