"U Srbiji NE POSTOJI PORODICA koja nema nekog OBOLELOG OD RAKA!" Doktorka Danica Grujičić o POSLEDICAMA NATO BOMBARDOVANJA 20 godina kasnije
Načelnica Klinike za neurohirurgiju Kliničkog centra Srbije ( KCS) Danica Grujičić izjavila je danas da bombardovanjem 1999. godine nije zagađena cela Srbija i da mora da se napravi naučna studija koja će dokazati šta je u Srbiji zagađeno.
Moraju se gledati lokacije koje su bombardovane, a bombardovano je 70 odsto civilnih ciljeva - istakla je doktorka Grujičić.
Ako pogledate stanovništvo Srbije, 7,2 miliona iz 2010. po popisu, moramo biti svesni činjenice da ne postoji porodica u zemlji koja nema nekog obolelog od malignih bolesti, rekla je Grujičićeva.
Posledice NATO bombаrdovаnjа biće preispitаne u UN (VIDEO)
"To nije ni operacija, ni kampanja, TO JE AGRESIJA" - Zašto niko nije hteo da kaže šta je NATO BOMBARDOVANJE?
VIŠE SE NIJE MOGLO, MANJE SE NIJE SMELO: NATO bombardovanje poslednji veliki zločin 20. veka!
- Ono što smo kao kliničari primetili, to je da se određene vrste tumora koje su se javljale isključivo kod ljudi od pedeset ili šezdeset godina - sada javljaju kod dece - dodala je Danica Grujičić.
Ona je rekla i da su se u jednom periodu, od 2008. do 2012. godine, drastično pogoršali rezultati lečenja dece.
Prema njenim rečima, mora da se napravi naučna studija koja će dokazati šta je u Srbiji zagađeno.
- Ne možete gledati celu populaciju, morate gledati lokacije koje su bombardovane, a bombardovano je 70 odsto civilnih ciljeva, svako postrojenje koje je bilo na mapi hazarda - rekla je Grujičićeva.
"Podsećaćemo vas kako ste ubili 89-oro SRPSKE DECE!" Rusi na godišnjicu NATO bombardovanja poslali PORUKU Alijansi
OVAKO SMO SAZNALI DA POČINJE BOMBARDOVANJE: Obraćanje Slobodana Miloševića naciji (VIDEO)
Ako se desi poplava, zemljotres, bombardovanje, tada se oslobađaju toksične materije iz tih postrojenja i u određenom regionu se pravi ekološka katastrofa, pojasnila je.
- Nije cela Srbija zagađena - rekla je Danica Grujičić.
Doktorka dodaje da bi trebalo napraviti metodičnu i tačnu naučnu analizu bombardovanih postrojenja sa toksičnim materijama, i da postoje priznati matematičke modeli na osnovu kojih može da se izračuna koliko je bilo toksičnih materija.
- Kasnimo, ali nismo zakasnili - zaključila je Grujičićeva.