ДАН КАДА ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА: Навршава се 19 година од убиства Зорана Ђинђића
Премијерка Ана Брнабић и чланови њеног кабинета положиће венац на месту где је Ђинђић убијен, у дворишту Владе Србије.
Данас се навршава 19 година од убиства Зорана Ђинђића, првог демократски изабраног премијера у Србији и председника Демократске странке.
Селаковић испратио Бербок на Аеродрому Никола Тесла
"УЛАГАЊЕ У ЗДРАВСТВО ЈЕ УЛАГАЊЕ У БУДУЋНОСТ" Вучић објавио видео о новој болници Дедиње 2 (ВИДЕО)
"Србија није урадила ништа што би повредило Украјину" Вучић искрено о ситуацији у Европи и санкцијама
Премијерка Ана Брнабић и чланови њеног кабинета положиће венац на месту где је Ђинђић убијен, у дворишту Владе Србије.
Зоран Ђинђић убијен је 12. марта 2003. године, у дворишту Владе у Немањиној 11, а на њега је пуцао снајпером припадник Јединице за специјалне операције (ЈСО) Звездан Јовановић.
За његово убиство на по 40 година затвора осуђени су некадашњи командант ЈСО Милорад Улемек Легија и Јовановић као непосредни извршилац, те десеторица саучесника, док су двојица вођа "земунског клана" Душан Спасојевић и Миле Луковић Кум убијени у полицијској акцији приликом хапшења.
Ђинђић је сахрањен у Алеји заслужних грађана на Новом гробљу у Београду уз присуство више од 70 страних државних делегација, док је у погребној поворци било више стотина хиљада грађана.
За време Ђинђићевог мандата покренут је процес демократизације друштва и коренитих економских и социјалних реформи.
Рођен је 1. августа 1952. године у Босанском Шамцу, а дипломирао на Филозофском факултету у Београду 1974. године, да би докторирао 1979. године на Универзитету у Констанцу, где је радио као асистент.
У Србију се враћа 1990. године и постаје један од оснивача ДС у којој је у септембру те године изабран за председника Извршног одбора, а 1994. године замењује Драгољуба Мићуновића на функцији председника ДС. Ђинђић је био и посланик у прва три вишестранацка сазива Народне скупштине и у Скупштини СРЈ.