ПОГЛЕДАЈТЕ КОМПЛЕТАН СПИСАК: Они "пакују кофере" и напуштају скупштинске клупе после јучерашњих избора!
Осим тога ко ће сигурно у скупштину ући, сигурно је једино ко ће из ње изаћи.
Парламентарни избори у Србији одржани су јуче, коначни резултати још нису објављени, али је и поред тога сасвим извесно ко "пакује кофере и напушта скупштинске клупе".
ПОЗНАТ КРАЈЊИ РОК! Ево до када Србија добија НОВУ ВЛАДУ
Нови подаци Републичке изборне комисије:СНС 61,59% гласова,191 мандат у парламенту, Излазност 50,3 одсто
ЧЕСТИТКЕ СТИЖУ СА СВИМ СТРАНА: Европски лидери послали моћне поруке Вучићу
Изборни резултат Српске радикалне странке која није прешла цензус, поделио је јавност. Док једни тврде да је 2,1 одсто гласова изненађење, други тврде да је и то много и да су Војислав Шешељ и његове партијске колеге одавно требали да напусте скупштину.
Тако се ће нови сазив парламента остати без правих скандал мајстора. Уз Шешеља из скупштине иду и његове две посланице познате и по оштром језику и несвакидашњим перформансима из исте, Вјерица Радета и Наташа Јовановић.
Други јесте свакако "Коалиција за мир" која је оствојила 0,3 одсто гласова. Тако и Чедомир Јовановић лидер ЛДП-а после толико година одлази из парламента.
Тамо се више неће наћи посланик Зоран Живковић, бивши премијер и лидер Нове странке. Живковић је на челу странке која у коалицији са Зеленом странком под именом "Нек маске падну" није прешла цензус освојивши само 0,3 одсто гласова.
Испрва бојкоташ, али се онда предомислио, међутим свакако остаје без посланичког места, ни Ненад Чанак неће бити стари нови посланик са освојених 1 одсто гласова на изборима
Скупштинска сала остаће и без посланика Двери и њиховог најпознатијег члана, лидера овог покрета Бошка Обрадовића.
Покрет Двери је у оном делу опозиције која није излазила на ове изборе, тачније бојкотовала их је. Ван парламента наћи ће се и Срђан Ного, бивши члан истог покрета, сада самостални посланик. Нови посланици остаће и без колега из Демократске странке јер тамо неће бити више ни Балше Божовића ни Александре Јерков.
Посланица Гордана Чомић, од скора чланица коалиције УДС која је на ови изборима освојила 1 одсто гласова, такође иде из скупштине.
Саша Радуловић, као неколико посланика ДЈБ, који су на овим изборима наступили под називом "Суверенисти", Мариника Тепић чија странка није учествовала на изборима, као ни странка Санде Рашковић Ивић.
Самостални посланик и професор Пољопрвредног факултета Миладин Шеварлић, такође је завршио свој четворогодишњи мандат. Осим тога више у посланичким клупама нећемо видети ни Радослава Милојичића Кену ни Драгољуба Мићуновића.
Српска напредна странка однела је убедљиву победу, а потписници ове листе могли би да заузму чак 189 фотеља. Осим њих у скупштинску салу ући ће и посланици коалиције СПС-ЈС као и посланици СПАС-а.
Према прелиминарним пројекцијама, СНС ће имати 189 посланика, коалиција СПС-ЈС 32 посланика, а листа СПАС 12 посланика.
Чак 11 листа које су учествовале у трци за Парламент нису освојиле више од 1%, а према досадашњим резултатима близу цензуса су ПОКС (2,68%) и СВМ (2,48%).