АЛБАНКА РАЗИЈА УДАЛА СЕ ЗА СРБИНА СЛАВИШУ И ТАД СУ ПОЧЕЛИ ПРОБЛЕМИ: Сваке ноћи стражаре у штали, комшије Албанци незадовољни
Осим тих непријатности, Разија и Славиша сваке ноћи наизменично стражаре у штали, јер је то једини начин да сачувају фарму крава од које живе.
Албанка Разија, удата за Србина Славишу у Новом Брду, привукла је пажњу локалних Албанаца који нису задовољни њеном одлуком.
НОВИ ПАКЛЕНИ ПЛАН КУРТИЈА! Премијер лажне државе спреман на нову насилну демонстрацију силе: "Постоји опасност..."
ОВО ЈЕ БАЈДЕНОВ РИЧАРД ГРЕНЕЛ: Бела кућа шаље човека од поверења да решава косовско питање
"ОВО НИЈЕ АПСОЛУТНА ПОБЕДА, ПРЕД НАМА СУ ТЕШКА ВРЕМЕНА" Премијерка објаснила у чему је био проблем на северу КиМ
Разија се на то не осврће, а о супругу Славиши има само речи хвале. Разија и Славиша сваке ноћи наизменично стражаре у штали, јер је то једини начин да сачувају фарму крава од које живе.
Биле су потребне две године да Разија савлада српски језик и то је, каже, била једина препрека између ње и супруга. Одлично се слажу, све послове на имању заједно раде са ћерком Марином и сином Михајлом. Али проблеме им стварају албански суседи.
- Са својом фамилијом немам никаквих проблема што сам се удала за Србина, али комшије Албанци ми праве проблеме - каже Разија Метај Јовић из села Зебинце.
Осим тих непријатности, Разија и Славиша сваке ноћи наизменично стражаре у штали, јер је то једини начин да сачувају фарму крава од које живе.
- Овде сам се родио, овде волим да останем. Колико могу се борим, да обезбедим колико-толико за децу да нешто имају - наводи Славиша Јовић.
Како би економски ојачали и подржали породицу Јовић, представници Хуманитарне организације Косовско Поморавље из Партеша прикупили су средства и обезбедили грађевински материјал за изградњу просторије за производњу сира.
- Сврха наше организације је да ојачамо наше породице, да им пружимо подршку и помоћ како би направили посао и како би могли да живе - каже представник те организације.
Јовићи кажу да им је ова помоћ стигла у правом тренутку. У плану им је да заврше изградњу нове куће, а за то им је потребно много средстава, до којих се боре да дођу.