"ВОЈНИ КАМП ЈЕ ПРЕТЊА СРПСКОМ НАРОДУ НА КОСОВУ" Дрецун прокоментарисао безобразлук Хрватске и лажне државе
Дрецун је, коментаришући најаву хрватског министра спољних послова Гордана Грлића Радмана данас у Приштини да ће његова земља формирати војни камп на КиМ ради, како каже, веће безбедности, рекао да циљ мисије хрватских војника није мисија коју обавља КФОР.
Председник скупштинског Одбора за КиМ Милован Дрецун види најаве за формирање хрватског војног кампа на Космету као максималну подршку Хрватске прерастању Косовских безбедносних снага у такозвану војску Косова.
ХРВАТИ НЕ ПРЕСТАЈУ СА ПРОВОКАЦИЈАМА: Послали министра у Приштину, размаштао се о хрватском војном кампу на Космету
"СПОРАЗУМ СА БЕОГРАДОМ ПРИШТИНИ ОТВАРА ВРАТА КА ЕУ": Лајчак тврди једно, али стварност је ипак другачија
Састанак Г7 у Лондону: Тема разговора било КОСОВСКО ПИТАЊЕ - посебна порука за Србију и Приштину
Дрецун је, коментаришући најаву хрватског министра спољних послова Гордана Грлића Радмана данас у Приштини да ће његова земља формирати војни камп на КиМ ради, како каже, веће безбедности, рекао да циљ мисије хрватских војника није мисија коју обавља КФОР.
- У хрватском саставу КФОР-а има један вод јачине 37 припадника који су распоређени у ваздухопловном деташману и у обавештајним батаљону, а опремљени су и са два хеликоптера Ми-8 - каже Дрецуни подсећа да је најављено да ће крајем маја у регионалу команду "Запад", на подручју Пећи бити распоређена чета са око 120 хрватских припадника из батаљона "Вукови".
Имајући у виду, додаје, да се на Космету налази 3.500 војника у саставу КФОР-а и да су распоређени у неколико постојећих база, каже да нема потребе да се за тај хрватских војника изгради нова база или војни камп.
Дрецун скреће пажњу на то да српски народ на КиМ не може да има поверење у хрватске војнике због тога што они, како каже, долазе из државе која ради све да на најбруталнији начин уруши интерес и безбедност српског народа ма где он живео и државе Србије.
Сматра да је формирање хрватског војног кампа велика грешка КФОР-а јер би то ојачало албанске екстремисте и запретило евенуталне нападе КБС на српски народ.
- Мислим да је ово једна смишљена акција, јер ће Хрватска сигурно направити тај војни камп, ако је то рекао њихов министар и да ће он бити коришћен управо за оно на шта сам упозорио - рекао је Дрецун.
Председник скупштинског одбора за КиМ коментаришући спекулације око евентуалне подршке Хрватске Хашиму Тачију у Хагу, каже да је реч о "старој љубави".
- Они су браћа по оружју, неколико хиљада Албанаца је ратовало на страни злочиначке хрватске војске против српског народа током рата у Хрватској, заједно су ратовали и против Срба у БиХ, а онда је Хрватска регрутовала плаћенике, муџахедине и слала наоружање и доборовљце да помогну Албаницма на КиМ - навео је Дрецун.
Посећа да Хрватска од почетка подржава самопроглашену независност Косова и истиче да је кључно питање - ако подржава независност Косова, односно, нису статусно неутрални, шта траже у саставу КФОР-а, који је на КиМ присутан у оквиру резолуције СБ УН 1244.
Ипак, Дрецун верује да је команда КФОР-а, како каже, свесна опасности коју представља присуство хрватских војника по међунационалне односе у јужној покрајини.