КУРТИ ДОЖИВЕО ПОТПУНИ ДЕБАКЛ У САВЕТУ БЕЗБЕДНОСТИ: Бивши премијер лажне државе признао: "Ово нам се враћа као бумеранг!" Критикују га и Американци
Курти постаје фактор нестабилности број један на Балкану.
Да је премијер привремених институција самоуправе у Приштини Аљбин Курти синоћ доживео дебакл на седници Савета безбедности УН потврђују и изјаве других косовских политичара и лобиста независног Косова.
"Ово је веома болно" Албанци депримирани дебаклом Куртија у Уједињеним нацијама
"Ово је веома болно" Албанци депримирани дебаклом Куртија у Уједињеним нацијама
"ВУЧИЋЕВ ГОВОР ЈЕ БИО ИСТОРИЈСКИ" Доктор Елек: "Указао је на све што Курти ради Србима на Косову"
"ВУЧИЋЕВ ГОВОР ЈЕ БИО ИСТОРИЈСКИ" Доктор Елек: "Указао је на све што Курти ради Србима на Косову"
"Напредак, али није заокрет" Харченко положио венац на гроб чувеног руског дипломате, па проговорио о седници СБ УН о Косову
Потпуни тријумф Србије и председника Александра Вучића не могу да пренебрегну ни они који предано раде на томе да потпуно отцепе јужну покрајину од Србије.
Тако је и бивши премијер тзв. Косова Авдулах Хоти оценио да је конфронтација на седници Савета безбедности која је синоћ одржана на захтев Србије, а поводом нове кризе на Косову, била потпуно непотребна, непродуктивна и штетна за Косово.
- Јасно се показало да недостатак координације наших акција са савезницима има последице по Косово. Синоћ је био први пут да су нас наши главни савезници критиковали у расправи Савета безбедности. Овај вапај Куртијеве владе не служи евроатлантским интеграцијама Косова. Жалосно је што нам се исправни поступци Косова, које ниједан савезник по уставу не оспорава, враћају као бумеранг због опаке политике у којој је свако деловање државе подложно актуелном изборном интересу странке на власти - саопштио је Хоти на свом "Фејсбук" профилу.
Ова изјава, такође, потврђује да чак и највећи покровитељи приштинског режима полако схватају да Куртијев пут не води нигде него у насиље и даљу дестабилизацију целог Балкана, те да се Србија све више перципира као конструктиван и рационалан партнер.
Куртијев дебакл морао је признати и један амерички лобиста независног Косова, иначе професор на Универзитету Џон Хопкинс, Едвард Џозеф.
Он је на платформи Икс написао да би ванредна седница Савета безбедности УН о КиМ одржана у четвртак, требало да буде прекретница у политици Приштине и да би Курти и сарадници требало да схвате да су сами себи нанели штету.
- То је сложено питање, али један елемент је једноставан - косовски Срби који зависе од трансфера не би требало да буду оштећени. Друго, једини начин да се опоравите од аутогола је да постигнете гол у противничкој мрежи. Смањите безбедносне притиске. Озбиљно радите са америчком амбасадом на имплементацији Охридског споразума - саопштио је Џозеф, помало очајнички.
Негативне реакције на Куртијево насиље нижу се и са бројних других адреса, али конкретна политика притиска на његов режим још се не проводи у пуној снази. Остаје да видимо да ли Запад има довољно воље да притисне свога пулена у Приштини како би испунио минимум легитимних интереса српског народа, на шта се обавезао низом споразума.
(Србија Данас)